Angielski dla ósmoklasistów w II LO

5 marca 2023

Angielski z Czesławem – Time for English, to konkurs znajomości języka angielskiego dla ósmoklasistów, który swoją tradycję czerpie z konkursu prowadzonego dla gimnazjalistów przez II Liceum Ogólnokształcące im. Czesława Miłosza w Jaworznie od wielu lat.

W tym roku odbyła się III edycja zawodów, której celem jest sprawdzenie swojej gotowości egzaminacyjnej przez uczniów szkół podstawowych. Impreza została objęta honorowym patronatem prezydenta Miasta Jaworzna.

Tegoroczna edycja konkursu zgromadziła wyjątkowo dużo uczestników. Przybyło aż 142 ósmoklasistów z 15 szkół podstawowych miasta Jaworzna. Uczestnicy stanęli przed dość dużym wyzwaniem, gdyż w krótkim czasie musieli rozwiązać wiele zadań oraz sprostać wymaganiom konkursowym. Uczniowie przez 45 minut rozwiązywali test typu egzaminacyjnego, podczas którego trzeba było wykazać się znajomością gramatyki, słownictwa, rozwiązać ćwiczenia z zakresu rozumienia tekstu ze słuchu i tekstu czytanego oraz napisać krótki tekst, przerdstawiający opinię czy podróże kształcą.

Oprócz honorowego patronatu Prezydenta Miasta Jaworzna, konkurs współorganizował RODN „WOM” w Katowicach. W trakcie trwania imprezy, dzięki Regionalnemu Ośrodkowi Doskonalenia Nauczycieli, anglistki ze szkół podstawowych odbyły szkolenie metodyczne, poprowadzone przez przewodniczącą jury konkursowego.

Jury, które składało się ze wszystkich czterech anglistek II LO oraz nauczycieli ze szkół podstawowych – opiekunów poszczególnych drużyn szkolnych, pod przewodnictwem dr Barbary Czwartos z RODN „WOM” w Katowicach wyłoniło laureatów konkursu. Są nimi:

I miejsce - Filip Szarek SP 15

II miejsce - Wiktor Czerw SP 13

III miejsce - Mateusz Kubeczko SP 20

I wyróżnienie - Liwia Salamon SP 8

II wyróżnienie - Tymoteusz Szymczyk SP 7

III wyróżnienie - Karolina Łabaj SP 7

Podczas obrad jury ósmoklasiści wzięli udział w warsztatach prowadzonych przez uczniów i nauczycieli II LO. Były zabawy językowe z wykorzystaniem najnowszych technologii, prezentacje i czas na aktywny relaks.

Gratujemy wszystkim uczestnikom i ich nauczycielom bardzo wysokich wyników. Dobra znajomość języka angielskiego gwarantuje dobry start w dalsze życie. Wszyscy uczestnicy III edycji konkursu Angielski z Czesławem – Time for English dali dowód, że są tego faktu świadomi, a my jesteśmy pewni, że ze swoimi umiejętnościami językowymi świetnie poradzą sobie najpierw na egzaminach końcowych, a potem w dorosłym życiu.

AP