Jesteś tutaj: Start / Przedmioty / Plastyka

Plastyka

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

"Sztuka nie jest przyjemnością, pocieszeniem ani rozrywką, sztuka to wielka sprawa. Sztuka jest organem ludzkiego życia, przekształcającym percepcję człowieka w emocje."
Lew Tołstoj

Plastyka to przedmiot realizowany zgodnie z podstawą programową, a jego nauka trwa zaledwie 1 rok. Na lekcjach plastyki korzystamy z podręcznika Spotkania ze sztuką wydawnictwa Nowa Era, a żeby uatrakcyjnić zajęcia korzystamy również z zasobów multimedialnych np. ze Zintegrowanej Platformy Edukacyjnej. Wspólnie odkrywamy kolejne epoki i nurty w sztuce, od prehistorii przez średniowiecze aż do sztuki współczesnej, wspaniałych artystów, wyjątkowych twórców i geniuszy bez których sztuka dziś nie byłaby taka jaka jest. Dzięki plastyce uczniowie zdobywają niezbędną do matury umiejętność analizy i interpretacji dzieł sztuki oraz przydatną wiedzę o tym jak je omawiać. Otwierają się na świat i otaczające nas piękno, dzięki czemu lepiej rozumieją sztukę i stają się świadomymi jej odbiorcami. Dzięki swobodnej atmosferze podczas lekcji mają możliwość wyrażania własnych opinii, a aktywność uczniów i przygotowanie do zajęć jest zawsze nagradzane.

 

 

Nauczyciel plastyki:

mgr Marta Jaworek

Artykuły

Przejdź do - Pop Art w LO2
8 marca 2024

Pop Art w LO2

Szkolny konkurs plastyczny z Pop Art'u roztrzygnięty! 1 m. Franciszek Palka; 2 m. Michał Opiela 2 m. Kinga Kosowska; 3 m. Julia Nawrot. Gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom! Wasze prace są rewelacyjne!