Jesteś tutaj: Start / Przedmioty / Matematyka

Matematyka

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Nauczanie matematyki w naszej szkole jest dostosowane do możliwości, potrzeb i zainteresowań uczniów.

Zajęcia odbywają się w salach wyposażonych w we wszystkie niezbędne pomoce naukowe i sprzęt multimedialny. Na lekcjach i zajęciach dodatkowych wykorzystujemy bogatą bibliotekę oprogramowania dydaktycznego ze szczególnym uwzględnieniem Geogebry.

Rozwijamy matematyczne pasje i zainteresowania uczniów. Od1994 roku prowadzimy nieprzerwanie Szkolny Konkurs Matematyczny. Jest to konkurs masowy, wieloetapowy w  którym przygotowujemy do udziału w matematycznej rywalizacji w innych konkursach i olimpiadach.

Systematyczna i solidna praca daje nam wysokie wyniki na maturze, bardzo dużą ilość uczniów zdających matematykę na poziomie rozszerzonym, pozaszkolne sukcesy matematyczne naszych uczniów i sukcesy na studiach naszych absolwentów.

Nauczyciele matematyki:

mgr Agnieszka Adamska

mgr Sylwia Wołos

mgr Agnieszka Zięba

 

 

 

Artykuły

Przejdź do - Mini Matura konkurs matematyczny
10 czerwca 2023

Mini Matura konkurs matematyczny

Sukcesy w Międzypowiatowym konkursie matematycznym MINI MATURA poziom podstawowy I miejsce Hanna Wachowicz 3a oraz Ill miejsce Piotr Michlewicz 3a oraz poziom rozszerzony wyróżnienie dla Szymona Zaprzelskiego 3a. Gratulacje!
Przejdź do - Śląski Konkurs Matematyczny
11 maja 2023

Śląski Konkurs Matematyczny

Jan Fuksiewicz z klasy 2a zdobył tytuł finalisty Śląskiego Konkursu Matematycznego organizowanego przez doradców metodycznych matematyki szkół ponadpodstawowych pod patronatem Kuratora Oświaty i Wychowania.

Przejdź do - Lekcja o finansach na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach
27 kwietnia 2023

Lekcja o finansach na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach

Uczniowie klasy 2a oraz 3a realizujący program z rozszerzonej matematyki mieli moźliwość uczestniczenia w zajęciach o finansach na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach. Dziekujemy za bardzo ciekawą lekcję.

Przejdź do - Nie ma jeszcze matury, a jest już studentem AGH
26 kwietnia 2023

Nie ma jeszcze matury, a jest już studentem AGH

Mateusz Nowak - maturzysta z klasy o profilu matematyczno-fizycznym został laureatem prestiżowej Ogólnopolskiej „Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH” w obszarze matematyka. Jest to trójstopniowa olimpiada przedmiotowa, której finał odbył się w budynkach drugiej najlepszej uczelni technicznej w Polsce (Ranking Perspektyw 2022) i trzeciej najlepszej spośród wszystkich polskich uczelni na Liście Szanghajskiej (Ranking ARUW 2022). 

Czytaj więcej o: Nie ma jeszcze matury, a jest już studentem AGH
Przejdź do - Czym jest ekonomia?
18 kwietnia 2023

Czym jest ekonomia?

Nasza szkoła stale współpracuje z Uniwersytetem Ekonomicznym w Katowicach. Ostatnie spotkanie dla uczniów klas czwartych pt. "Czym jest Ekonomia?" przygotował i przeprowadził Pan prof. Artur Walasik. Dziękujemy za bardzo inspirujące zajęcia.

Przejdź do - Bazgranie po ścianie
14 kwietnia 2023

Bazgranie po ścianie

Lekcje matematyki potrafią zaskoczyć każdego! Pani Prof. Adamska przygotowała nietypową lekcję powtórzeniową z geometrii analitycznej  "Bazgranie po ścianie", podczas której w zespołach i wyśmienitych humorach uczniowie rozwiązywali zadania matematyczne.

Przejdź do - Sukcesy matematyczne
24 lutego 2023

Sukcesy matematyczne

Janek Fuksiewicz z klasy 2a finalistą Śląskiego Konkursu Matematycznego. Gratulujemy!
Przejdź do - Liczenie z MiłOszem²
20 lutego 2023

Liczenie z MiłOszem²

Ósmoklasiści z Jaworzna spotkali się w murach naszej szkoły, by móc zweryfikować swoją wiedzę matematyczną. Pięćdziesięciu siedmiu uczniów  aż z 11 szkół podstawowych podjęło zmagania matematyczne w miejskim konkursie Liczenie z MiłOszem²  

Czytaj więcej o: Liczenie z MiłOszem²
Przejdź do - Konkurs o Diamentowy Indeks AGH
10 stycznia 2023

Konkurs o Diamentowy Indeks AGH

Mateusz Łasaj, Zuzanna Horwacik, Mateusz Nowak i Aleksander Jóźwik z 4ap w konkursie o Diamentowy Indeks AGH z matematyki przeszli do etapu okręgowego. Gratulujemy i trzymamy kciuki w dalszym etapie.

Przejdź do - KANGUR wyniki
15 maja 2022

KANGUR wyniki

Jan Fuksiewicz oraz Bartosz Pawłowski zdobyli wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym KANGUR. Gratulujemy!

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie Współpraca z UE

    Współpraca z UE

  • Powiększ zdjęcie Matematyka na wesoło

    Matematyka na wesoło