Język hiszpański

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Nauczycielka języka hiszpańskiego:

mgr Karolina Tekielak 

 

Rok szkolny 2022/2023 to pierwszy rok, gdy w LO II rozpoczęła się nauka języka hiszpańskiego. Język hiszpański prowadzony jest w oddziałach klasowych, które rozpoczynają naukę od podstaw. Od samego początku kładziony jest nacisk na wszystkie elementy- od gramatyki, słownictwa po ćwiczenia ze słuchu oraz mówienie. Zajęcia są prowadzone w interesujący sposób, a materiał powtarzany jest nie tylko na papierze, a poprzez różnorakie programy np. Kahoot, Bamboozle czy Quizlet . Uczniowie oglądają również filmiki czy seriale w języku hiszpańskim, w celu przybliżenia im ciekawej kultury Hiszpanii oraz by osłuchali się z językiem.
Bardzo ważna jest również atmosfera panująca na lekcjach- ma być miło i zabawnie, a uczniowie wiedzą, że mają pytać gdy czegoś nie rozumieją. Na zajęciach uczniowie są pozytywnie motywowani a to ma świetny wpływ na nich i ich chęć do nauki. 

 

Artykuły

Przejdź do - X Ogólnopolski Konkurs Piosenki Hiszpańskojęzycznej
23 kwietnia 2024

X Ogólnopolski Konkurs Piosenki Hiszpańskojęzycznej

W Raciborzu odbył się jubileuszowy X Ogólnopolski Konkurs Piosenki Hiszpańskojęzycznej. Nasze uczennice Patrycja Baran (1e), Weronika Kramarczyk (2d) Zuzanna Hezner (1e) wraz z zespołem w składzie Milena Szuster (1c), Zuzanna Szpilarewicz (1a), Zofia Pawlik (1e), Mateusz Przebindowski (3a), Szymon Tucki oraz Natalia Smagacz pośród najlepiej śpiewających w kraju zdobyły wyróznienie.
Czytaj więcej o: X Ogólnopolski Konkurs Piosenki Hiszpańskojęzycznej
Przejdź do - Hiszpańska lekcja kulinarna
23 października 2023

Hiszpańska lekcja kulinarna

Tema: Nuestro desayuno. Klasy drugie poznawały i ćwiczyły nowe słownictwo w praktyce. Na lekcji piekli gofry (los gofres), robili tosty (las tostadas), jedli churrosy z czekoladą (los churros) oraz stworzyli plakat upamiętniający to wydarzenie. Que aproveche! Smacznego!