Jesteś tutaj: Start / Przedmioty / Chemia

Chemia

 • Drukuj zawartość bieżącej strony
 • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

ch1

ch2

Nauczyciele chemii:

mgr Bożena Palian

mgr Bożena Kantor

 

Artykuły

Przejdź do - Olimpiada z chemii
22 listopada 2023

Olimpiada z chemii

Katarzyna Jaromin, Piotr Michlewicz i Oliwia Wróblewska z klasy 4a zakwalifikowali się do ll etapu ministralnej Olimpiady Środowiska i Zrównoważonego Rozwoju. Trzymamy kciuki za kolejny etap!

Przejdź do - Kolorki na chemii
19 listopada 2023

Kolorki na chemii

Na zajęciach laboratoryjnych z chemiii klasa 3bch badała barwne związki chromu i manganu, bo w praktyce, łatwiej przyswaja się wiedzę. 

Przejdź do - Warsztaty chemiczne dla klas 1b
2 listopada 2023

Warsztaty chemiczne dla klas 1b

Pierwsze warsztaty laboratoryjne z chemii w klasie pierwszej biologiczno-chemicznej już za nami! Praktyka czyni mistrza, dlatego w naszej szkole dużą wagę przykładamy do zajęć praktycznych.

Przejdź do - Uniwersytet Licealisty SUM
22 października 2023

Uniwersytet Licealisty SUM

Aż 7 uczniów z klasy 2, 3 i 4 bch otrzymało indeksy Uniwersytetu Licealisty organizowanego przez Śląski Uniwersytet Medyczny (wydział lekarski oraz wydział farmacji). Gratulujemy, bo łatwo nie było - Katarzyna Jaromin, Piotr Michlewicz, Hanna Wachowicz, Natalia Łyczyszyńska, Zuzanna Woskowicz, Dominika Okólska oraz Dorian Nowaczek. 

Przejdź do - Tłuszcze na chemii
20 września 2023

Tłuszcze na chemii

Nasi 4-klasiści z klasy bch na lekcjach chemii nie tylko przyswajają teorię ale również uczą się poprzez wykonywanie doświadczeń chemicznych. Tym razem uczniowie badali właściwości tłuszczów oraz otrzymywali mydło

Przejdź do - Poranek Skorpiona
14 czerwca 2023

Poranek Skorpiona

"Poranek Skorpiona" to biologiczno-chemiczny maraton laboratoryjny dla klas pierwszych bch! Przez 5 godzin uczniowie wykonywali samodzielnie doświadczenia z chemii nieorganicznej i z enzymatyki! Poradzili sobie wspaniale!

Przejdź do - Ostatnie chemiczne laborki klasy 4bp
23 kwietnia 2023

Ostatnie chemiczne laborki klasy 4bp

Wszystko co dobre, dobrze się kończy... Tak też jest z chemiczną przygodą klasy 4bp (biol - chem),. Tuż przed zakończeniem szkoły na deser zajęcia laboratoryjne w ulubionej pracowni nr 20 i z ulubionym nauczycielem Panią Prof. Bożeną Palian. Powodzenia na maturze!

Czytaj więcej o: Ostatnie chemiczne laborki klasy 4bp
Przejdź do - Laureatka Olimpiady Chemicznej
20 kwietnia 2023

Laureatka Olimpiady Chemicznej

Z dumą pragniemy poinformować, że uczennica Alicja Janusz zdobyła tytuł laureatki w ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy Chemicznej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Taki sukces był możliwy dzięki ciężkiej pracy, pasji oraz wsparciu Pani Prof. Bożeny Palian. Ogromne gratulacje!

Czytaj więcej o: Laureatka Olimpiady Chemicznej
Przejdź do - Ćwiczenia ze wskaźników na podstawie
4 kwietnia 2023

Ćwiczenia ze wskaźników na podstawie

Klasy pierwsze realizujace poziom podstawowy z chemii wykonywały doświadczenia z wybranych wskaźników odczynu pH. Para feneloftaleiny i roztworu mydła zdecydowanie wygrała w plebiscycie na najciekawszą zmianę barwy.

Przejdź do - Laborki z soli
3 kwietnia 2023

Laborki z soli

Marcowe warsztaty laboratoryjne z chemii dla klas biologiczno-chemicznych  1b i 1d już za nami. W tym miesiącu uczniowie otrzymywali sole różnymi metodami - samodzielnie formułowali problemy badawcze, hipotezy oraz dokonywali ich weryfikacji. 

Galeria

 • Powiększ zdjęcie Zajęcia laboratoryjne

  Zajęcia laboratoryjne

 • Powiększ zdjęcie Zajęcia laboratoryjne

  Zajęcia laboratoryjne

 • Powiększ zdjęcie Zajęcia laboratoryjne

  Zajęcia laboratoryjne

 • Powiększ zdjęcie Zajęcia laboratoryjne

  Zajęcia laboratoryjne