Jesteś tutaj: Start / Przedmioty / Historia

Historia

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

To przedmiot realizowany zarówno w zakresie podstawowym jak i w zakresie rozszerzonym. Zgodnie z podstawą programową uczniowie przez wszystkie 4 lata nauki chronologicznie poznają dzieje Europy, Polski i Świata. Od czasów starożytnych, poprzez średniowiecze i nowożytność, do czasów współczesnych razem odkrywamy rozwój cywilizacji, państw oraz narodów. Na lekcjach historii korzystamy z zasobów wydawnictwa Nowa Era. Pracujemy na seriach podręczników „Poznać przeszłość” oraz „Zrozumieć przeszłość”. W pracy wykorzystujemy również zasoby multimedialne: infografiki, mapy, animacje, filmy aby uatrakcyjnić odbiór treści i pokazać, że historia nie musi być trudna i nudna.

Dla entuzjastów i maturzystów z historii są prowadzone dodatkowe zajęcia, które przygotowują do Egzaminu maturalnego z tego przedmiotu. W naszej pracowni znajdują się dodatkowe materiały, książki, vademeca, compendia wiedzy. Wszystko co jest potrzebne aby historię poznać, polubić i zrozumieć.

Nauczyciele historii :
mgr Ksymena Nowicka - Klimczak

mgr Maciej Czerwiński (kontakt, pytania :   imczerwinski@wp.pl )

 

Artykuły

Przejdź do - Konkurs historyczny
4 grudnia 2023

Konkurs historyczny

Martyna Kapłon z klasy 3a zdobywczyni I miejsca w X Miejskim Konkursie Historycznym Stowarzyszenia Pamięci Armii Krajowej o/Jaworzno. Ogromne gratulacje i życzymy dalszych sukcesów!

Przejdź do - Niepodłegła!
12 listopada 2023

Niepodłegła!

Z okazji 11.11 klasa 2b przygotowała koncert piosenek patriotycznych. Było pięknie i wzruszająco! Dziękujemy! Dodatkowo nasza szkoła kolejny raz wzięła udział w ogólnopolskiej akcji "Niepodległa do Hymnu"
Przejdź do - Poznaj Wrocław
19 października 2023

Poznaj Wrocław

Klasa 4a wybrała się na dwudniową wycieczkę do Wrocławia. Odwiedzili Ogród Japoński, Hydropolis, Uniwersytet Wrocławski oraz wieczorową porą Stare Miasto. Wrażenia niezapomniane!

Przejdź do - Gala finałowa konkursu "Polska - Węgry. Historia przyjaźni"
24 maja 2023

Gala finałowa konkursu "Polska - Węgry. Historia przyjaźni"

Uczeń klasy 4ap Jan Kucharski z Panią Prof. Ksymeną Nowicką - Klimczak uczestniczyli w gali finałowej konkursu "Polska-Węgry. Historia przyjaźni", która odbyła się w Warszawie.

Czytaj więcej o: Gala finałowa konkursu "Polska - Węgry. Historia przyjaźni"
Przejdź do - 3 maja
3 maja 2023

3 maja

Deszczowa ale radosna 232 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Na Rynku oraz w kolegiacie obchodziliśmy uroczystości państwowe. II LO reprezentował poczet sztandarowy, Samorząd Uczniowski oraz Pani prof. Ksymena Nowicka - Klimczak.

Przejdź do - Konkurs "Polska - Węgry. Historia przyjaźni"
20 kwietnia 2023

Konkurs "Polska - Węgry. Historia przyjaźni"

Jak Kucharski z klasy 4ap zdobył tytuł laureata a Martyna Kapłon z klasy 2a zdobyła tytuł finalistki w drugiej edycji ogólnopolskiego konkursu historycznego "Polska - Węgry. Historia przyjaźni". Odbiór nagród odbędzie się w Warszawie. Serdecznie gratulujemy! 

Przejdź do - Chwała bohaterom!
19 kwietnia 2023

Chwała bohaterom!

W 80 rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim nasi uczniowie brali udział w akcji "Żonkile pamięci".

Przejdź do - eTwinning klasa 3a
13 lutego 2023

eTwinning klasa 3a

W ramach programu "Pupils for peace" klasa 3a odbyła spotkanie online z uczniami z Niemiec i Grecji. Nasi uczniowie przygotowali prezentację "EU as a peacemaker."

Przejdź do - I miejsce w konkursie historycznym
5 grudnia 2022

I miejsce w konkursie historycznym

Jan Kucharski z klasy 4 AP został zdobywcą 1 miejsca w miejskim konkursie historycznym organizowanym przez Stowarzyszenie Pamięci Armii Krajowej. Gratulujemy!

Przejdź do - Wycieczka do Krakowa
19 października 2022

Wycieczka do Krakowa

Klasa 3A odwiedziła Kraków . W powietrzu unosił się zapach złotej jesieni, dobrej zabawy i oczywiście historii.  Jazda pociągiem, przebyte kilometry po Starym Mieście, Kazimierzu i Podgórzu oraz tramwaje w Muzeum Inżynierii i i Techniki zapiszą się na długo w pamięci.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie