Wiedza o społeczeństwie

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Od 2022 r., według nowej podstawy programowej, wiedza o społeczeństwie stała się przedmiotem nauczanym tylko w zakresie rozszerzonym. Została ona zastąpiona przez nowy przedmiot Historia i teraźniejszość.

Wiedza o społeczeństwie jest nadal realizowana dla klas starszych. Zajmujemy się zagadnieniami społecznymi, politycznymi, prawem oraz relacjami międzynarodowymi. Jest to przedmiot interdyscyplinarny, na którym rozmawiamy o współczesnym świecie i jego przemianach. Poruszamy zagadnienia z zakresu socjologii, politologi, antropologii. Pochylamy się nad problemami współczesnych społeczeństw i młodzieży. W czasie kształcenia promujemy również postawy patriotyczne i prospołeczne.

Nauczyciel wiedzy o społeczeństwie:

mgr Ksymena Nowicka - Klimczak

 

Artykuły

Przejdź do - Radni z LO2
15 stycznia 2022

Radni z LO2

W styczniu 2022 w naszej szkole odbyły się wybory kandydatów do Młodzieżowej Rady Miasta Jaworzna.

Czytaj więcej o: Radni z LO2
Przejdź do - Wybory do Parlamentu Europejskiego w II Liceum

Wybory do Parlamentu Europejskiego w II Liceum

Nasi uczniowie mieli okazję wziąć udział w próbnych wyborach do Parlamentu Europejskiego, organizowanych przez klasę 2D oraz mgr Annę Pławecką w ramach projektu realizowanego w programie eTwinning. Nad całością czuwała mgr Małgorzata Kurnik i Klub Edukacji Obywatelskiej.

Czytaj więcej o: Wybory do Parlamentu Europejskiego w II Liceum
Przejdź do - SŁOWNA SZERMIERKA
29 kwietnia 2019

SŁOWNA SZERMIERKA

Urządzenia podłączone do Internetu znane jako Internet rzeczy stają się coraz bardziej popularne. Jednym z zagadnień, z jakim wiąże się to pojęcie, jest ochrona prywatności. Uczniowie naszej szkoły mieli możliwość zmierzyć się z tym tematem w debacie.

Czytaj więcej o: SŁOWNA SZERMIERKA

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie