Wybory do Parlamentu Europejskiego w II Liceum

Nasi uczniowie mieli okazję wziąć udział w próbnych wyborach do Parlamentu Europejskiego, organizowanych przez klasę 2D oraz mgr Annę Pławecką w ramach projektu realizowanego w programie eTwinning. Nad całością czuwała mgr Małgorzata Kurnik i Klub Edukacji Obywatelskiej.

Głosować na jeden z siedmiu komitetów mógł każdy uczeń obecny w szkole 15 maja na 5. godzinie lekcyjnej – każda z klas była proszona o przyjście na świetlicę właśnie wtedy. Według sporządzonego protokołu, zostało oddane łącznie 108 głosów, z czego 96 było ważnych, a 12 nieważnych.  Poszczególne komitety uzyskały następujące liczby głosów:

-KWW Konfederacja Korwin Braun Liroy Narodowcy – 22 głosy, czyli 22.8% głosów

-KW Wiosna Roberta Biedronia – również 22 głosy, a więc 22.8% głosów

-KKW Koalicja Europejska PO PSL SLD .N Zieloni – po raz kolejny 22 głosy i 22.8% głosów

-KW Prawo i Sprawiedliwość – 20 głosów, które złożyły się na 20.6% głosów

-KKW Lewica Razem – Partia Razem, Unia Pracy, RSS – 2 głosy, czyli 2% głosów

-KWW Kukiz’15 – 6 głosów, odpowiadających 6% głosów

-KWW Polska Fair Play Bezpartyjni Gwiazdowski – 3 głosy, czyli 3% głosów

Jak więc widać, w naszej szkole uczniowie mają bardzo zróżnicowane poglądy, co potwierdza fakt, że aż trzy konkurujące ze sobą ugrupowania zdobyły takie same liczby głosów.

Sebastian Ciołczyk, 2D