Jesteś tutaj: Start / Przedmioty / Geografia

Geografia

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Pracownia wyposażona jest w mapy, atlasy – nieodzowne atrybuty nauki tego przedmiotu – ale także rzutnik multimedialny, dostęp do Internetu. Na pewno te ostatnie pozwalają uatrakcyjnić zajęcia, gdyż m.in. na bieżąco możemy weryfikować dane społeczno-gospodarcze; krótkie filmy dydaktyczne, animacje, prezentacje także mają wpływ na ciekawe przybliżenie uczniom zagadnień geograficznych.

Prowadzone są także zajęcia dodatkowe, na których uczniowie mają możliwość poszerzyć swoją wiedzę i umiejętności, a także nadrobić ewentualne zaległości. 

Dodatkowe zajęcia skierowane są również dla przyszłych maturzystów. 

Nauczyciel geografii:

mgr Katarzyna Dorynek

 

Artykuły

Przejdź do - Wycieczka do Pragi
25 października 2022

Wycieczka do Pragi

Klasa 2a udała się na niezwykle ciekawą wycieczkę do stolicy Czech. Atrakcyjna architektura Pragi przyciąga co roku liczną rzeszę turystów, a jej zabytki są uważane za jedne z najpiękniejszych w Europie.

Czytaj więcej o: Wycieczka do Pragi
Przejdź do - 1a w Muzeum Przyrodniczym PAN w Krakowie
15 czerwca 2022

1a w Muzeum Przyrodniczym PAN w Krakowie

Czy żeby zobaczyć mamuta trzeba cofnąć się w czasie? Ależ skąd! Wystarczy odwiedzić  Muzeum Przyrodnicze Instytutu Systematyki i Ewolucji Zwierząt PAN w Krakowie. tak jak klasa 1a wraz z Panią Prof. Dorynek i Panią Prof. Paluch.

Przejdź do - Święto Kuli w LO2
27 kwietnia 2022

Święto Kuli w LO2

W Święto Kuli dla klas matematyczno - geograficznych Pani prof. Adamska oraz Pani Prof. Dorynek przygotowały szkolny konkurs połaczony z ciekawymi wykładami.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie