Jesteś tutaj: Start / Przedmioty / Geografia

Geografia

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Pracownia wyposażona jest w mapy, atlasy – nieodzowne atrybuty nauki tego przedmiotu – ale także rzutnik multimedialny, dostęp do Internetu. Na pewno te ostatnie pozwalają uatrakcyjnić zajęcia, gdyż m.in. na bieżąco możemy weryfikować dane społeczno-gospodarcze; krótkie filmy dydaktyczne, animacje, prezentacje także mają wpływ na ciekawe przybliżenie uczniom zagadnień geograficznych.

Prowadzone są także zajęcia dodatkowe, na których uczniowie mają możliwość poszerzyć swoją wiedzę i umiejętności, a także nadrobić ewentualne zaległości. 

Dodatkowe zajęcia skierowane są również dla przyszłych maturzystów. 

Nauczyciel geografii:

mgr Katarzyna Dorynek

 

Artykuły

Przejdź do - Festiwal nauki
9 kwietnia 2024

Festiwal nauki

Chętni uczniowie uczestniczyli w wydarzeniu "Festiwal nauki" organizowanym przez Akademię WSB w Dąbrowie Górniczej. Przygotowano dla nas ciekawe warsztaty oraz wykłady. Dziękujemy za zaproszenie!

Przejdź do - Wycieczka do Sandomierza
30 października 2023

Wycieczka do Sandomierza

Klasa 2c wyruszyła na dwudniową wycieczkę do Sandomierza, zwiedzili Muzeum Bajki w Pacanowie oraz safari bizonów w Kurozwękach.

Przejdź do - Wycieczka do Szwajcarii
9 października 2023

Wycieczka do Szwajcarii

Szkolna, tygodniowa wycieczka do Szwajcarii dobiegła końca. Wspaniałe zabytki, widoki oraz ludzie - jednym słowem mile spędzony czas. W sumie przejechaliśmy ok. 3500 km!

Czytaj więcej o: Wycieczka do Szwajcarii
Przejdź do - Planetarium
14 czerwca 2023

Planetarium

Klasa 1a przezyła ziemskie i (nie)ziemskie przygody odwiedzając Planetarium oraz Śląski Ogród Zoologiczny. oto nasze sposoby na połączenie nauki z przyjemnością. 

Przejdź do - Wycieczka do Pragi
25 października 2022

Wycieczka do Pragi

Klasa 2a udała się na niezwykle ciekawą wycieczkę do stolicy Czech. Atrakcyjna architektura Pragi przyciąga co roku liczną rzeszę turystów, a jej zabytki są uważane za jedne z najpiękniejszych w Europie.

Czytaj więcej o: Wycieczka do Pragi
Przejdź do - 1a w Muzeum Przyrodniczym PAN w Krakowie
15 czerwca 2022

1a w Muzeum Przyrodniczym PAN w Krakowie

Czy żeby zobaczyć mamuta trzeba cofnąć się w czasie? Ależ skąd! Wystarczy odwiedzić  Muzeum Przyrodnicze Instytutu Systematyki i Ewolucji Zwierząt PAN w Krakowie. tak jak klasa 1a wraz z Panią Prof. Dorynek i Panią Prof. Paluch.

Przejdź do - Święto Kuli w LO2
27 kwietnia 2022

Święto Kuli w LO2

W Święto Kuli dla klas matematyczno - geograficznych Pani prof. Adamska oraz Pani Prof. Dorynek przygotowały szkolny konkurs połaczony z ciekawymi wykładami.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie