Jesteś tutaj: Start / Przedmioty / Język angielski

Język angielski

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

multikultiW szkole funkcjonuje podział na międzyklasowe grupy nauczania języka angielskiego według przygotowania i możliwości uczniów, zaczynających swoją naukę w liceum. Nikt na lekcjach się nie nudzi ani też nikt nie musi nadrabiać żadnych treści, by „dogonić” grupę. Dzięki tym rozwiązaniom każdy ma szansę zdać maturę na poziomie rozszerzonym, dlatego też w II LO większość zdających podchodzi do matury z języka na obu poziomach. Uczniowie po skończeniu szkoły biegle władają językiem angielskim, gdyż żadne kursy nie są w stanie dorównać rzetelnie prowadzonej szkolnej edukacji językowej, która wielu absolwentom II LO pozwoliła studiować w języku angielskim różne kierunki na uczelniach w kraju i za granicą. Od roku 2015 umożliwiamy naszym abiturientom zdawanie matury na poziomie dwujęzycznym, do którego przygotowujemy od początku cyklu kształcenia.

Szkoła prowadzi współpracę międzynarodową, podejmując w swoich progach nauczycieli z krajów europejskich w ramach job shadowing oraz prowadzi projekty oparte na współpracy ze szkołami Europy za pomocą mediów elektronicznych w ramach eTwinnig. Uczniowie wraz z nauczycielami odnoszą na tym polu wiele sukcesów. Współpracujemy też z American Corner w Katowicach.

Dzięki tym wszystkim przedsięwzięciom związanym z niekonwencjonalną nauka języka angielskiego, szkoła zapewnia środowisku lokalnemu i nie tylko, przyszłe kadry pracownicze świetnie funkcjonujące w społeczeństwie wielokulturowym.

nauczyciele


Nauczyciele języka angielskiego:

mgr Ilona Górnik-Miśkiewicz ( pim4@o2.pl)

mgr Iwona Przybycień ( iw.przybycien@gmail.com

mgr Anna Pławecka ( aplawecka@o2.pl, http://jezykiobce.jaworzno.edu.pl/ - tu znajdziesz materiały na lekcje

mgr Klaudia Prokop ( clodagh@poczta.fm)

 

Artykuły

Przejdź do - Brytyjska prasa na lekcji
28 kwietnia 2024

Brytyjska prasa na lekcji

Klasa 1c o profilu humanistycznym brała udział w lekcji języka angielskiego z prasą brytyjską. Dla wszystkich było to bardzo ciekawe doświadczenie, zwłaszcza obcowanie z wersją papierową prasy.

Przejdź do - Angielski z Czesławem " Time for English" 2024
27 kwietnia 2024

Angielski z Czesławem " Time for English" 2024

W LO2 odbyła się druga część i jednocześnie finał IV Miejskiego Konkursu Języka Angielskiego " Time for English" 2024. Poniżej wyniki. Wszystkim laureatom gratulujemy a uczestnikom serdecznie dziękujemy za zaangażowanie!

Czytaj więcej o: Angielski z Czesławem " Time for English" 2024
Przejdź do - Ogólnopolski konkurs FOX
27 kwietnia 2024

Ogólnopolski konkurs FOX

Bartosz Pawłowski z klasy 3a ze swoim wynikiem uplasowal się na III miejscu w Ogólnopolskim Konkursie z Języka Angielskiego FOX! Gratulujemy!

Przejdź do - Sukces Bartosza Pawłowskiego
19 kwietnia 2024

Sukces Bartosza Pawłowskiego

Bartosz Pawłowski z klasy 3a zdobył tytuł finalisty w V Ogólnopolskiej Olimpiadzie Języka Angielskiego z Elementami Technicznymi dla Szkół Średnich! Gratulujemy

Przejdź do - Wizyta u Harrego Pottera
19 kwietnia 2024

Wizyta u Harrego Pottera

Wizyta w studiu Warner Bros była niesamowitą przygodą, nie tylko dla fanów Harrego Pottera! To właśnie tam uczniowie kl. 2a i 2 d zwiedzili plany filmowe, obejrzeli fragmenty scenografii, makiety, rekwizyty,wspaniale kostiumy pochodzące z filmów o mlodym czarodzieju z Hogwartu. Było magicznie!

Przejdź do - Londyn
19 kwietnia 2024

Londyn

Klasy 2a i 2d spędziły trzy ekscytujące dni na eksplorowaniu Londynu - miasta pełnego zabytków, w którym tradycja przenika się z nowoczesnością. Odwiedzili kluczowe historyczne miejsca oraz te znane ze świata kultury, muzyki i filmu. Było ekstra!

Przejdź do - Sukces Jana Fuksiewicza
4 kwietnia 2024

Sukces Jana Fuksiewicza

Jan Fuksiewicz z klasy 3a uzyskał tytuł finalisty w Konkursie Języka Angielskiego dla szkół ponadpodstawowych organizowanym przez Zespół Szkół Ogólnokształcących z Oddziałami Dwujęzycznymi w Bielsku Białej. Gratulujemy!

Przejdź do - Konkurs FOX
8 marca 2024

Konkurs FOX

Nasza szkoła już po raz kolejny przystąpiła do Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego FOX. Trzymamy kciuki!

Przejdź do - Christmas Hunt
22 grudnia 2023

Christmas Hunt

Christmas Hunt w sali 31! Zagadki bożonarodzeniowe z QR-kodami po angielsku. A wszystko w rytmie świątecznych piosenek. Merry Christmas!

Przejdź do - Biotechnologia po angielsku
20 września 2023

Biotechnologia po angielsku

Z ostatniej chwili! Nasi przyszli pracownicy medyczni (miejmy nadzieję) z klasy 3B spędzili wczorajsze popołudnie na zgłębianiu wiedzy z zakresu biologii molekularnej w American Corner w Katowicach. 

Czytaj więcej o: Biotechnologia po angielsku

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie