Jesteś tutaj: Start / Przedmioty / Język angielski

Język angielski

 • Drukuj zawartość bieżącej strony
 • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

multikultiW szkole funkcjonuje podział na międzyklasowe grupy nauczania języka angielskiego według przygotowania i możliwości uczniów, zaczynających swoją naukę w liceum. Nikt na lekcjach się nie nudzi ani też nikt nie musi nadrabiać żadnych treści, by „dogonić” grupę. Dzięki tym rozwiązaniom każdy ma szansę zdać maturę na poziomie rozszerzonym, dlatego też w II LO większość zdających podchodzi do matury z języka na obu poziomach. Uczniowie po skończeniu szkoły biegle władają językiem angielskim, gdyż żadne kursy nie są w stanie dorównać rzetelnie prowadzonej szkolnej edukacji językowej, która wielu absolwentom II LO pozwoliła studiować w języku angielskim różne kierunki na uczelniach w kraju i za granicą. Od roku 2015 umożliwiamy naszym abiturientom zdawanie matury na poziomie dwujęzycznym, do którego przygotowujemy od początku cyklu kształcenia.

Szkoła współpracuje z międzynarodową organizacją AIESEC, organizując doroczne tygodniowe spotkania z wolontariuszami z różnych krajów świata oraz prowadzi projekty oparte na współpracy ze szkołami Europy za pomocą mediów elektronicznych w ramach eTwinnig.

Dzięki tym wszystkim przedsięwzięciom związanym z niekonwencjonalną nauka języka angielskiego, szkoła zapewnia środowisku lokalnemu i nie tylko, przyszłe kadry pracownicze świetnie funkcjonujące w społeczeństwie wielokulturowym.

nauczyciele


Nauczyciele języka angielskiego:

mgr Ilona Górnik-Miśkiewicz ( pim4@o2.pl)

mgr Iwona Przybycień ( iw.przybycien@gmail.com

mgr Anna Pławecka ( aplawecka@o2.pl, http://jezykiobce.jaworzno.edu.pl/ - tu znajdziesz materiały na lekcje

mgr Klaudia Prokop ( clodagh@poczta.fm)

Poprzednie artykuły na archiwalnej stronie http://arch.lo2.jaworzno.edu.pl/index.php/przedmioty/humanistyczne/angielski

Artykuły

Przejdź do - Amerykańska podróż klasy 3ap
24 marca 2022

Amerykańska podróż klasy 3ap

W American Corner tym razem uczniowie klasy 3AP dowiedzieli się czym zajmuje się klub i jak można się do niego zapisać. American Corner jest miejscem, które zajmuje się przekazywaniem w 100% prawdziwych informacji o Stanach Zjednoczonych.

Czytaj więcej o: Amerykańska podróż klasy 3ap
Przejdź do - Szlakiem amerykańskiego snu… czyli 3bp w American Corner
14 marca 2022

Szlakiem amerykańskiego snu… czyli 3bp w American Corner

Słoneczne Miami, nie śpiący Nowy York, czy fundamentalny Waszyngton… Droga do amerykańskiego snu. Uczniowie klasy 3bp odwiedzili Centrum Kultury i Informacji Amerykańskiej w Katowicach.

Czytaj więcej o: Szlakiem amerykańskiego snu… czyli 3bp w American Corner
Przejdź do - Czas na angielski z LO2
7 marca 2022

Czas na angielski z LO2

Angielski z Czesławem – Time for English, to konkurs znajomości języka angielskiego dla ósmoklasistów. W tym roku odbyła się II edycja zawodów w nowej, zmienionej wersji, której celem jest sprawdzenie swojej gotowości egzaminacyjnej przez uczniów szkół podstawowych. Impreza została objęta honorowym patronatem prezydenta Miasta Jaworzna, Pana Pawła Silberta. 
 
Czytaj więcej o: Czas na angielski z LO2
Przejdź do - Hiszpańskie słońce w LO2 czyli wizyta nauczycieli w ramach ERASMUS KA1
30 stycznia 2022

Hiszpańskie słońce w LO2 czyli wizyta nauczycieli w ramach ERASMUS KA1

Projekty realizowane w ramach akcji KA1 „Mobilność kadry edukacji szkolnej” mają na celu poprawę jakości pracy placówki oświatowej osiąganą przez udział jej pracowników w mobilnościach zagranicznych, w trakcie których podnoszą oni własne kompetencje zawodowe. Dzięki temu właśnie programowi – realizowanemu przez szkołę w Hiszpanii, II Liceum Ogólnokształcące im. Cz. Miłosza w Jaworznie mogło przez tydzień gościć dwie nauczycielki ze szkoły średniej IES CAYETANO SEMPERE w Elche. 

Czytaj więcej o: Hiszpańskie słońce w LO2 czyli wizyta nauczycieli w ramach ERASMUS KA1
Przejdź do - Szkolny konkurs języka angielskiego rozstrzygnięty
2 listopada 2021

Szkolny konkurs języka angielskiego rozstrzygnięty

Konkurs języka angielskiego to nie lada wyzywanie. Uczniowie naszej szkoły wykazali się niesamowitą wiedzą z dziedziny gramatyki, czytania ze zrozumieniem oraz słuchania. 

Czytaj więcej o: Szkolny konkurs języka angielskiego rozstrzygnięty
Przejdź do - INTERNATIONAL JOB FAIR czyli Międzynarodowe Targi Pracy z uczniami LO2
3 czerwca 2021

INTERNATIONAL JOB FAIR czyli Międzynarodowe Targi Pracy z uczniami LO2

Grupa uczniów biorących udział w projekcie eTwinning utworzona z klas: 2BG, 2AG oraz 2BP, która pracowała pod czujnym okiem Pani Profesor Ilony Górnik-Miśkiewicz, przeszła przez swoją pierwszą w życiu rozmowę kwalifikacyjną. Jak im poszło? 

Czytaj więcej o: INTERNATIONAL JOB FAIR czyli Międzynarodowe Targi Pracy z uczniami LO2
Przejdź do - Studia za granicą- spełnienie marzeń i żywa lekcja języka angielskiego
27 maja 2021

Studia za granicą- spełnienie marzeń i żywa lekcja języka angielskiego

Tymoteusz Hołysz, absolwent II Liceum Ogólnokształcącego w Jaworznie postanowił całkowicie oddać się swojej pasji, jaką jest muzyka. Po otrzymaniu wyników z Matury, bez chwili zawahania złożył wniosek na jego wymarzoną uczelnię... w Anglii.

Czytaj więcej o: Studia za granicą- spełnienie marzeń i żywa lekcja języka angielskiego
Przejdź do - Podróże zagraniczne LO2 w czasie pandemii
3 grudnia 2020

Podróże zagraniczne LO2 w czasie pandemii

Podróże zagraniczne od lat są tradycją Dwójki. Niestety, jak z prawie każdym obszarem naszego szkolnego życia i te musiały przenieść się do wirtualnej przestrzeni. Jednak spotkania z rówieśnikami z innych krajów i rozmowa z nimi zawsze jest jednakowo ekscytująca.

Czytaj więcej o: Podróże zagraniczne LO2 w czasie pandemii
Przejdź do - DEMOKRACJA A SPRAWA POLSKA
6 grudnia 2019

DEMOKRACJA A SPRAWA POLSKA

Czternaście miesięcy pracy i dwa ogromne sukcesy. Tak można podsumować dotychczasową pracę grupy 1 z klasy III d II Liceum Ogólnokształcącego nad projektem eTwinning, który prowadzili ze szkołami z Niemiec i Grecji. Temat nie należał do najłatwiejszych, gdyż związany był z polityką.

Czytaj więcej o: DEMOKRACJA A SPRAWA POLSKA
Przejdź do - ANGIELSKI PO RAZ 23.
28 listopada 2019

ANGIELSKI PO RAZ 23.

Jak nakazuje tradycja II Liceum Ogólnokształcącego, jesienią każdego roku organizowany jest Szkolny Konkurs Języka Angielskiego. W bieżącym roku szkolnym odbyła się już XXIII edycja tego konkursu.

Czytaj więcej o: ANGIELSKI PO RAZ 23.

Galeria

 • Powiększ zdjęcie S 1

  S 1

 • Powiększ zdjęcie S 2

  S 2

 • Powiększ zdjęcie S 10

  S 10

 • Powiększ zdjęcie S 31

  S 31