Jesteś tutaj: Start / Przedmioty / Język angielski

Język angielski

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

multikultiW szkole funkcjonuje podział na międzyklasowe grupy nauczania języka angielskiego według przygotowania i możliwości uczniów, zaczynających swoją naukę w liceum. Nikt na lekcjach się nie nudzi ani też nikt nie musi nadrabiać żadnych treści, by „dogonić” grupę. Dzięki tym rozwiązaniom każdy ma szansę zdać maturę na poziomie rozszerzonym, dlatego też w II LO większość zdających podchodzi do matury z języka na obu poziomach. Uczniowie po skończeniu szkoły biegle władają językiem angielskim, gdyż żadne kursy nie są w stanie dorównać rzetelnie prowadzonej szkolnej edukacji językowej, która wielu absolwentom II LO pozwoliła studiować w języku angielskim różne kierunki na uczelniach w kraju i za granicą. Od roku 2015 umożliwiamy naszym abiturientom zdawanie matury na poziomie dwujęzycznym, do którego przygotowujemy od początku cyklu kształcenia.

Szkoła prowadzi współpracę międzynarodową, podejmując w swoich progach nauczycieli z krajów europejskich w ramach job shadowing oraz prowadzi projekty oparte na współpracy ze szkołami Europy za pomocą mediów elektronicznych w ramach eTwinnig. Uczniowie wraz z nauczycielami odnoszą na tym polu wiele sukcesów. Współpracujemy też z American Corner w Katowicach.

Dzięki tym wszystkim przedsięwzięciom związanym z niekonwencjonalną nauka języka angielskiego, szkoła zapewnia środowisku lokalnemu i nie tylko, przyszłe kadry pracownicze świetnie funkcjonujące w społeczeństwie wielokulturowym.

nauczyciele


Nauczyciele języka angielskiego:

mgr Ilona Górnik-Miśkiewicz ( pim4@o2.pl)

mgr Iwona Przybycień ( iw.przybycien@gmail.com

mgr Anna Pławecka ( aplawecka@o2.pl, http://jezykiobce.jaworzno.edu.pl/ - tu znajdziesz materiały na lekcje

mgr Klaudia Prokop ( clodagh@poczta.fm)

 

Artykuły

Przejdź do - Biotechnologia po angielsku
20 września 2023

Biotechnologia po angielsku

Z ostatniej chwili! Nasi przyszli pracownicy medyczni (miejmy nadzieję) z klasy 3B spędzili wczorajsze popołudnie na zgłębianiu wiedzy z zakresu biologii molekularnej w American Corner w Katowicach. 

Czytaj więcej o: Biotechnologia po angielsku
Przejdź do - FOX
18 maja 2023

FOX

Dwóch uczniów klasy 2a uzyskało wynik bardzo dobry i nagrodę II stopnia w ogólnopolskim konkursie języka angielskiego FOX. Bartosz Pawłowski zajął 2 miejsce w powiecie, a 12. w regionie, natomiast Jan Fuksiewicz 3. miejsce w powiecie a 15. w regionie. Serdeczne gratulacje!

Przejdź do - Angielski dla ósmoklasistów w II LO
5 marca 2023

Angielski dla ósmoklasistów w II LO

Angielski z Czesławem – Time for English, to konkurs znajomości języka angielskiego dla ósmoklasistów, który swoją tradycję czerpie z konkursu prowadzonego dla gimnazjalistów przez II Liceum Ogólnokształcące im. Czesława Miłosza w Jaworznie od wielu lat.

Czytaj więcej o: Angielski dla ósmoklasistów w II LO
Przejdź do - Szkolny konkurs z języka angielskiego
16 listopada 2022

Szkolny konkurs z języka angielskiego

W październiku, jak każdej jesieni od ponad 20 lat, odbył się w naszej szkole Szkolny Konkurs języka angielskiego, dostępny dla wszystkich chętnych uczniów. W zawodach wystartowało 34 uczniów z większości klas.

Czytaj więcej o: Szkolny konkurs z języka angielskiego
Przejdź do - Spotkanie z noblistką prof. Donną Strickland
25 października 2022

Spotkanie z noblistką prof. Donną Strickland

Wykład noblowski w j. angielskim z prof. Donną Strickland - trzecią w historii kobietą uhonorowaną Nagrodą Nobla w dziedzinie fizyki.
 
Czytaj więcej o: Spotkanie z noblistką prof. Donną Strickland
Przejdź do - Projekt eTwinning 2022/2023 w II LO czyli poszukiwanie biografii deportowanych z Drancy do Auschwitz w roku 1944
2 października 2022

Projekt eTwinning 2022/2023 w II LO czyli poszukiwanie biografii deportowanych z Drancy do Auschwitz w roku 1944

Klasa II B pod opieką nauczyciela języka angielskiego – Anny Pławeckiej - rozpoczyna prace projektowe poświęcone tematyce Holokaustu i II Wojny Światowej, podczas której wiele losów ludzkich zmieniło swój bieg, często przerywając się w zupełnie nieoczekiwanym momencie. Odszukaniem zaginionych biogramów zajmą się uczniowie polscy we współpracy z Francuzami. Początek projektu miał miejsce w Sopocie w jeden z wrześniowych weekendów, gdzie spotkali się polscy i francuscy nauczyciele.

Czytaj więcej o: Projekt eTwinning 2022/2023 w II LO czyli poszukiwanie biografii deportowanych z Drancy do Auschwitz w roku 1944
Przejdź do - Londyn - uczniowie II LO w historycznej chwili
18 września 2022

Londyn - uczniowie II LO w historycznej chwili

Decydując się na wyjazd do stolicy Zjednoczonego Królestwa, nikt w II LO nie przypuszczał, że odbędzie się on w niezwykłym czasie żałoby i oddawania hołdu Elżbiecie II - najdłużej w brytyjskiej historii panującego monarchy. Ulice pozbawione ruchu kołowego, setki policjantów i wolontariuszy wokół, pustki w zwykle zatłoczonych obiektach muzealnych i tysiące ludzi z całego świata składających kwiaty… Londyn połowy września 2022.

Czytaj więcej o: Londyn - uczniowie II LO w historycznej chwili
Przejdź do - Ambasadorski projekt eTwinning trzeci w Polsce
9 czerwca 2022

Ambasadorski projekt eTwinning trzeci w Polsce

Projekt Smart Cities Now and in 2040 został nagrodzony i znalazł się wśród najlepszych siedemnastu międzynarodowych projektów, które przeprowadzili ambasadorowie eTwinning w Polsce w roku szkolnym 2020/2021, czyli w czasach całkowitego lockdownu.

Czytaj więcej o: Ambasadorski projekt eTwinning trzeci w Polsce
Przejdź do - Lis rozdaje nagrody
2 czerwca 2022

Lis rozdaje nagrody

Tegoroczna edycja Ogólnopolskiego konkursu Języka Angielskiego została rozstrzygnięta. O tym, że nie było łatwo w starciu z zadaniami testowymi, przekonało się 17 tegorocznych uczestników z II LO. Nie wystarczyło wykazać się samą znajomością języka. Należało tez przeczytać lektury w oryginalnej wersji językowej.

Czytaj więcej o: Lis rozdaje nagrody
Przejdź do - Amerykańska podróż klasy 3ap
24 marca 2022

Amerykańska podróż klasy 3ap

W American Corner tym razem uczniowie klasy 3AP dowiedzieli się czym zajmuje się klub i jak można się do niego zapisać. American Corner jest miejscem, które zajmuje się przekazywaniem w 100% prawdziwych informacji o Stanach Zjednoczonych.

Czytaj więcej o: Amerykańska podróż klasy 3ap

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie