Jesteś tutaj: Start / Przedmioty / Biologia

Biologia

 • Drukuj zawartość bieżącej strony
 • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Na lekcjach biologii II LO uczniowie poznają tajniki budowy i funkcjonowania organizmu człowieka, reguły dziedziczenia cech, rodowód człowieka, a także zasady funkcjonowania i systematykę organizmów żywych.

Zajęcia prowadzone są różnorodnymi metodami, które łączą ze sobą nowoczesne technologie multimedialne z tradycyjnymi. Pracownia biologiczna dysponuje mikroskopami, sprzętem multimedialnym, audiowizualnym, mikroskopową kamerą cyfrową, licznymi preparatami, okazami i eksponatami. Zajęcia przedmiotowe realizowane są także w terenie. Uczniowie uczestniczą w kilkudniowych warsztatach ekologicznych, podczas których zgłębiają zagadnienia związane z ekologią i sozologią. Uczniowie klas biologiczno – chemicznych uczestniczą w zajęciach szkół wyższych (wykłady, ćwiczenia laboratoryjne, seminaria). Utrzymujemy stałą współpracę z Uniwersytetem Śląskim Wydz. Biologii i Ochrony Środowiska, ze Śląskim Uniwersytetem Medycznym oraz z Wydziałem Farmaceutycznym Śląskiego Uniwersytetu Medycznego.

Przyszli maturzyści już od klasy drugiej mogą uczestniczyć w zajęciach dodatkowych, podczas których rozwiązują arkusze maturalne z biologii na poziomie rozszerzonym i podstawowym.

Nauczyciele biologii:

mgr Olga Kania

 

Poprzednie artykuły na archiwalnej stronie http://arch.lo2.jaworzno.edu.pl/index.php/przedmioty/matematycznoprzyrodnicze/biologia

Artykuły

Przejdź do - Różowy październik w LO2
12 października 2021

Różowy październik w LO2

Październik uznawany jest na całym świecie za miesiąc świadomości raka piersi. W tym szczególnym czasie pani Magdalena Paluch i pani Olga Kania zorganizowały zajęcia profilaktyczne w tym temacie dla swoich uczniów.

Czytaj więcej o: Różowy październik w LO2
Przejdź do - Gra Miejska „Europejski Zielony Ład”
20 września 2021

Gra Miejska „Europejski Zielony Ład”

Nasza szkoła po raz kolejny współtworzyła ogólnopolskie wydarzenie Grę Miejską w Katowicach. W tym roku wspólnie ze szkołami partnerskimi oraz z Parlamentem Europejskim w Polsce pod tytułem „Europejski Zielony Ład”.

 

Czytaj więcej o: Gra Miejska „Europejski Zielony Ład”
Przejdź do - Sprzątanie świata
19 września 2021

Sprzątanie świata

Sprzatanie świata to akcja zapoczątkowana w Australii 28 lat temu. Uczniowie LO2 w tym roku również wzięli w niej udział - sprzątali Dolinę Żabnika. 

Przejdź do - Tydzień Edukacji Globalnej 2020
25 listopada 2020

Tydzień Edukacji Globalnej 2020

„To nasz świat! Uczyńmy go lepszym!” - pod takim hasłem odbywał się tegoroczny Tydzień Edukacji Globalnej. W ramach tego wydarzenia, nasza szkoła już po raz piąty współtworzyła ogólnopolską Grę Miejską Fair Train. Naszymi partnerami były szkoły ze Śląska, w tym III LO im. A. Mickiewicza czy II LO im. M. Konopnickiej w Katowicach.

Czytaj więcej o: Tydzień Edukacji Globalnej 2020
Przejdź do - Mikroskopowe wtajemniczenie
29 września 2020

Mikroskopowe wtajemniczenie

Klasa 1a - grupa be-cha przeszła pierwsze, biologiczne wtajemniczenie! Pod czujnym okiem Pani Prof. Olgi Kani młodzi biolodzy przygotowywali preparaty i dokonywali ich mikroskopowej obserwacji. Radości było co nie miara, zwłaszcza przy ... obieraniu cebuli i bulwy ziemniaka!

Czytaj więcej o: Mikroskopowe wtajemniczenie
Przejdź do - Dietetyk w szkole
16 lutego 2020

Dietetyk w szkole

W ramach kampani profilaktycznej uczniowie klas o profilu biologiczno-chemicznym uczestniczyli w warsztatach „Zadbaj o swoje zdrowie” prowadzonych przez dyplomowaną dietetyczkę kliniczną paną Justynę Bajgrowicz-Biegun.

Czytaj więcej o: Dietetyk w szkole
Przejdź do - LO 2 ratuje koale
16 lutego 2020

LO 2 ratuje koale

W australijskich pożarach zginęła ogromna liczba zwierząt. Niektóre z nich udało się ocalić, jednak nadal potrzebne są środki finansowe na ich leczenie i rehabilitację. Dzięki Radzie Rodziców LO2 dokonaliśmy wirtualnej adopcji aż 8 koali!

Czytaj więcej o: LO 2 ratuje koale
28 marca 2019

XXVII Ogólnopolska Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia

olimpiada14 grudnia 2018 roku w siedzibie Oddziału Rejonowego PCK w Jaworznie odbył się etap rejonowy XXVII edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia.

Czytaj więcej o: XXVII Ogólnopolska Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia

Galeria

 • Powiększ zdjęcie Pracownia biologiczna

  Pracownia biologiczna

 • Powiększ zdjęcie Na Uniwersytecie Jagielońskim

  Na Uniwersytecie Jagielońskim

 • Powiększ zdjęcie Noc biologów

  Noc biologów

 • Powiększ zdjęcie Zajęcia

  Zajęcia