Amerykańska podróż klasy 3ap

24 marca 2022

W American Corner tym razem uczniowie klasy 3AP dowiedzieli się czym zajmuje się klub i jak można się do niego zapisać. American Corner jest miejscem, które zajmuje się przekazywaniem w 100% prawdziwych informacji o Stanach Zjednoczonych.

Pani prowadząca przybliżyła słuchaczom temat granic Stanów oraz podziału na główne regiony. Po obejrzeniu ciekawych materiałów filmowych na temat ukształtowania terenu, uczniowie zapoznali się również z najpiękniejszymi miastami oraz parkami narodowymi USA. Wszystkie materiały były w języku angielskim.

Uczestnicy dowiedzieli się również o programie Work&Travel, który pozwala na pracę oraz podróżowanie w Stanach Zjednoczonych. Wizja wyjazdu do USA ucieszyła uczniów i skłoniła do myślenia o tego typu aktywności w wakacje.

W ostatniej części klasa podzieliła się na cztery grupy, by zagrać w Kahoot’a na tematy, które licealiści zgłębili podczas wykładu. Wszystkie grupy idealnie się spisały. Wyniki były bardzo wysokie. American Corner jest miejscem wartym odwiedzenia, wszyscy uczniowie byli zaintrygowani nowymi informacjami, a co najważniejsze - poszerzyli swoją wiedzę na temat Stanów Zjednoczonych.

Sebastian Poręba, kl. 3AP