Wymiana międzynarodowa

 • Drukuj zawartość bieżącej strony
 • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
5 września 2021

Czworo uczniów z klasy 3AP wzięło udział w wymianie online Think Europe zorganizowanej przez Europahaus Bad Marienberg. Wydarzenie to zostało zorganizowane jako nagroda dla zwycięzców 68. Europejskiego Konkursu dla projektów eTwinning. Zwycięski projekt zatytułowany był Intelligent Cities Now and in 2040 i obejmował m.in. zaprojektowanie inteligentnego miasta przyszłości.

Od 9 do 12 sierpnia, 16 uczestników z Rumunii, Grecji, Hiszpanii oraz Polski spotykało się na platformie Zoom i aktywnie współpracowało online. Celem wymiany było zachęcenie uczniów z różnych europejskich krajów do integracji, rozwoju umiejętności językowych oraz wymiany wiedzy i poglądów.

Każdy dzień rozpoczynał się od tzw. energising game, która miała na celu rozbudzenie uczestników po przespanej wakacyjnej nocy. Później odbywały się zajęcia takie jak opowiadanie historii, konkurs choreografii i tym podobne. W trakcie wymiany była możliwość m.in. zwiedzić wirtualnie Brukselę czy wziąć udział w world café – swobodnej wymianie zdań, podczas której młodzież podzielona na międzynarodowe grupy dyskutowała na popularne tematy i dzieliła się swoimi opiniami. Ostatniego dnia uczniowie w grupach przygotowali prezentacje wybranych tematów. Całość zakończyła się pożegnalną piosenką.

Wymiana na pewno była nowym doświadczeniem oraz okazją, by zawrzeć nowe znajomości, pomimo sytuacji panującej na świecie. Z powodu pandemii wydarzenie odbyło się online, jednak szkoła ma już na swoim koncie zarówno zwycięstwa w konkursach europejskich jak i udział uczniów w wyjazdowych wydarzeniach organizowanych przez Akademię Europejską. Wszyscy mamy nadzieję, że kolejne projekty okażą się spełniać równie wysokie standardy, co pozwoli młodzieży II LO reprezentować swoja szkołę zagranicą.

Weronika Biel , Aleksander Jóźwik, AP

 

Galeria

 • Powiększ zdjęcie 1

  1

 • Powiększ zdjęcie 2

  2

 • Powiększ zdjęcie 3

  3

 • Powiększ zdjęcie 4

  4

 • Powiększ zdjęcie 5

  5

 • Powiększ zdjęcie 6

  6