LO2 a pieniądz

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
23 grudnia 2020

W ramach podpisanych umów partnerskich z Uniwersytetem Ekonomicznym w Katowicach, odbył się wykład online prowadzony przez Profesora Artura Walasika dla uczniów LO2. Czego do dotyczył? Na jakie pytania uczniowie poznali odpowiedź? 

Mimo obecnie panujących warunków i braku możliwości spotkania się na żywo, nauczyciele i uczniowie nie są zniechęceni, a wręcz przeciwnie, są gotowi do działania i do poszerzania wiedzy. Dlatego też, kiedy większość uczniów lepiła uszka na święta, kilkoro z nich wzięło udział w spotkaniu, na którym prowadzili dyskusję na temat rachunkowości i finansów. 

Odpowiedzieli na pytania takie jak: 

Czym jest pieniądz? 

Czy wynalezienie pieniądza było warunkiem postępu cywilizacyjnego? 

Czy możliwe będzie w przyszłości funkcjonowanie gospodarki i społeczeństwa bez pieniądza? 

Co podlega ewolucji: pieniądz, czy jego forma?

Czy bitcoin oraz inne kryptowaluty są pieniądzem?

Uczniowie aktywnie uczestniczyli w spotkaniu. Odpowiadali na pytania, podawali argumenty podczas dyskusji. Pan Wykładowcar bardzo obrazowo tłumaczył obecnym ważne pojęcia ekonomiczne oraz niezwykle interesująco prezentował ciekawe zjawiska społeczne. Na sam koniec Pan Profesor zaproponował, by uczniowie podali tematy z dziedziny finansów, które szczególnie ich interesują, tak, aby mógł przygotować kolejny wykład we wskazanym zakresie. Spotkania mają być kontynuowane. 

 

Wiktoria Pietroń, kl. 2bg

Galeria

  • Powiększ zdjęcie 1

    1

  • Powiększ zdjęcie 2

    2