Projekt Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży

23 lutego 2024

W czwartek 22 lutego uczniowie biorący udział w projekcie Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży (PNWM) wraz z Paniami Anną Pławecką i Iloną Górnik-Miśkiewicz odbyli spotkanie przygotowawcze w Miejskiej Bibliotece w Jaworznie.

Na początku miejsce miało tzw. Icebreaking, czyli kilka aktywności, które miały za zadanie zachęcić grupę do wspólnego działania. Uczestnicy zebrania przedyskutowali potrzebne do przygotowania grupowych prezentacji tematy i rozpoczęli pracę nad przydzielonymi kwestiami w zespołach. Uczniów w bibliotece odwiedził także absolwent naszej szkoły, historyk, Pan Adrian Rams, który podczas swojego wykładu przedstawił najważniejsze etapy powstawania Jaworzna, opowiedział jak rozwijała się historia naszego miasta, podzielił się z słuchaczami wieloma ciekawostkami, a także odpowiedział na zadane przez uczestników pytania.

Dziękujemy pracownikom Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaworznie za udostępnienie sal i zbiorów oraz pomoc okazaną przy realizacji tego spotkania.