Nasi w Europie

3 września 2023

Dwie grupy uczniów z klasy 4AP (aktualni absolwenci II LO), po otrzymaniu możliwości od Komisji Europejskiej, wyjechały w podróż koleją po wielu krajach Europy. A wszystko to za sprawą konkursu DiscoverEU.

DiscoverEU to działanie w ramach programu Erasmus+, dzięki któremu młodzi ludzie, po otrzymaniu darmowych biletów, mogą odbyć podróż po Europie, zdobywając przy tym nowe doświadczenia. W programie mogą uczestniczyć osiemnastolatkowie legalnie zamieszkujący w jednym z krajów Unii Europejskiej.

Laureaci otrzymali od UE bilety Interrail. Wygrana umożliwiła uczniom na zwiedzenie między innymi miejsc takich jak: Amsterdam, Zaanse Schans, Haga, Antwerpia, Bruksela, Luksemburg, Paryż, St Raphael, Nicea i Monako. Absolwenci odbyli te podróż tuż po maturze, na przełomie maja i czerwca, wypełniając sobie sobie czas oczekiwania na wyniki matur. Podróż ta była dla nich na pewno niezapomnianym przeżyciem i dostarczyła wiele wrażeń.