Aż 10 laureatów w DiscoverEU!

30 stycznia 2023

Uczniowie klasy 4AP,  w tym ci którzy uczestniczyli wcześniej w projektach eTwinning zostali laureatami w unijnej inicjatywie DiscoverEU.

Warunkami zgłoszenia do konkursu były odpowiedni wiek uczestników, posiadanie obywatelstwa państwa członkowskiego Unii Europejskiej oraz odpowiedzenie na pytania dotyczące przyszłości wspólnoty.  „DiscoverEU to działanie w ramach programu Erasmus+. Oferuje ono młodzieży w wieku 18 lat możliwość podróżowania i ma wzmocnić jej poczucie przynależności do Unii Europejskiej, umożliwić im odkrywanie różnorodności Europy, jej dziedzictwa kulturowego i historii, oraz pomóc im w nawiązaniu kontaktów z ludźmi z całego kontynentu i odkrywaniu samych siebie.”

Komisja Europejska przyznała laureatom bilety na podróż koleją po Europie. W ramach biletu Interrail możliwe jest odbycie nielimitowanej ilości przejazdów w wybrane siedem dni w okresie jednego miesiąca. Pozwala to na doświadczenie kultury wielu europejskich społeczeństw oraz wyjście ze swojej strefy komfortu. Ponadto kandydaci otrzymali również kartę zniżkową DiscoverEU oraz European Youth Card, które umożliwiają otrzymanie zniżek na bilety i usługi m.in. związane z kulturą, nauką i zakwaterowaniem. Zanim jednak wyruszą w podróż muszą dokładnie zaplanować cały wyjazd w tym kwestie logistyczne, zakwaterowanie oraz plan zwiedzania.

Laureatami zostało aż 10 uczniów z klasy 4ap. Serdecznie gratulujemy!

Aleksander Jóźwik 4ap