(S)pokój duszy z LO2!

27 marca 2022

W dniach 28.03-1.04.2022 klasa 3AP przeprowadzać będzie tydzień profilaktyczny „Sposoby radzenia sobie z trudnymi emocjami”. Celem kampanii jest szerzenie wiedzy na temat problemu trudności emocjonalnych i ukazanie sposobów radzenia sobie z nimi.

Choć stresory atakują nas z każdej strony – nie martwmy się. Problem ten dotyka każdego człowieka. Choć porad jest mnóstwo, warto poznać te ogólne zasady, które po głębszym zapoznaniu dać mogą realny obraz walki ze stresem.

Zidentyfikuj źródła stresu w swoim życiu, mów, słuchaj i zachęcaj do rozmowy, nie bagatelizuj uczuć i dziel się nimi. Połącz siły z innymi - każdy z nas odczuwa stres. Poznanie, iż problem nie dotyczy pojedynczych jednostek, może pomóc nam w obchodzeniu się z nim.

Harmonogram kampanii:

• Codzienne publikowanie porad dotyczących radzenia sobie z ciężkimi emocjami na mediach społecznościowych szkoły,

• Pudełko na „trudne emocje” znajdujące się przez cały tydzień w świetlicy na 1 piętrze,

• Codziennie na wybranych przerwach relaksacyjna muzyka puszczana przez radiowęzeł szkolny. Gatunki muzyki: hinduska, metal, hip hop, reggae, lo-fi,

• Plakaty z poradami rozwieszone po szkole i plakat na drzwiach wejściowych promujący tydzień profilaktyczny,

• „(S)pokój duszy” - specjalne wydarzenie w świetlicy (1 piętro) na przerwie o 12:20 w środę (30.03.2022), podczas którego zapalone będą kadzidełka i puszczana będzie relaksacyjna muzyka,

• Symboliczne zniszczenie karteczek złych emocji w piątek (1.04.2022).

Oby ten tydzień, a także każdy kolejny, nie przyniósł nauczycielom i uczniom wielu zmartwień. A jeśli przyniesie, to już wiemy, jak się z nimi obejść.

Głęboki wdech, wydech...

• Powiększ zdjęcie Logo kampanii