Obchody Dnia Niepodległości w naszej szkole

16 listopada 2021

Każdy Polak świętuje Dzień Niepodległości na różne sposoby. To czas, w którym zdajemy sobie sprawę czym jest dla Nas wolność, dziękujemy za nią i zastanawiamy się nad tym jak postępować, by jej ponownie nie utracić. A jak celebrowaliśmy Święto Niepodległości w "Dwójce"?

10.11.2021r. świętowaliśmy niezwykle ważny dzień dla każdego Polaka, dzień upamiętniający odzyskanie upragnionej wolności po 123 latach – Narodowe Święto Niepodległości. W tym roku była to już 103. rocznica tego wydarzenia. Wciąż rozwijająca się sytuacja pandemiczna nie przeszkodziła naszej społeczności w uczestnictwie w uroczystym apelu, który został przygotowany przez klasę 3AG wraz z wychowawcą klasy Prof. Agnieszką Adamską.

Nie spotkaliśmy się jednak twarzą w twarz, lecz braliśmy udział w uroczystości z sal lekcyjnych, oglądając apel przygotowany w formie filmu.  O godzinie 11:11 w szkolnych murach było słychać jedynie Mazurka Dąbrowskiego odśpiewywanego przez licealistów oraz grono pedagogiczne. Po hymnie przyszedł czas na część artystyczną, podczas której mogliśmy usłyszeć klasy występujące w Konkursie Pieśni Patriotycznych. Wśród wykonywanych pieśni były: „Przybyli Ułani”, „My, Pierwsza Brygada” czy „Rozkwitały pąki białych róż".

Uczniowie w strojach galowych, wspólnie odśpiewany Mazurek Dąbrowskiego czy dekoracje niepodległościowe na korytarzach sprawiły, że tego dnia w naszej szkole odczuliśmy prawdziwego ducha patriotyzmu.

Artykuł przygotowała klasa 2a.