Jak nam się uczyło...

16 czerwca 2021

Wakacje zbliżają się wielkimi krokami, więc to czas na małe podsumowanie obecnego roku szkolnego. Zarówno dla nauczycieli jak i uczniów to był zdecydowanie rok pełen trudów i niespodzianek. Jak minął nam ten rok szkolny?

Z powodu pandemii poprzedni rok kończyliśmy zdalnie, jednak nowy rok szkolny przywitaliśmy już stacjonarnie, w szkole. Niestety ta radość nie trwała za długo, ponieważ jeszcze na jesień wróciliśmy do nauki zdalnej. Nauczanie zdalne było dużym wyzwaniem dla każdego z nas. Dla uczniów był to moment próby, każdy musiał znaleźć w sobie więcej samozaparcia niż normalnie, żeby się odpowiednio skupić na lekcjach przy własnym biurku.  Zaś dla nauczycieli wyzwaniem było samo przygotowanie taki rodzaj lekcji, oswojenie się z technologią.

Niedawno, bo w maju udało nam się wrócić do dawno nie zapełnionych klas. Wielu z nas mogło mieć mieszane uczucia spowodowane tak nagłą zmianę trybu nauczania po miesiącach spędzonych w domu, ale każdy czekał na ponowne zobaczenie swoich kolegów i koleżanek z ławki oraz na powrót do normalności.

Anita Stróżak 2bg

• Powiększ zdjęcie 1