Matematyka na szóstkę

16 grudnia 2020

W naszej szkole są tacy uczniowie, dla których pięć czy siedem godzin matematyki w tygodniu to wciąż za mało. Zebrała się grupa kilku uczniów z klas drugich, zarówno po gimnazjum jak i po szkole podstawowej, którzy rozwijają swoje pasje matematyczne w ramach KOŁA MATEMATYCZNEGO w II LO.  .

Spotykają się oni raz w tygodniu, by rozwiązywać zadania inne niż na lekcjach i poszerzać swoje horyzonty. Dodatkowe zajęcia przygotowują uczniów do konkursów, w których mogą zaprezentować swoje umiejętności, a także rywalizować z pasjonatami matematyki z innych szkół.  Zdarza się, że jedno zadanie rozwiązywane jest podczas całego spotkania. Uczniowie chętnie wymieniają swoje pomysły na jego rozwiązanie. Nawiązuje się bardzo interesujący dialog między młodymi osobami, które nie boją się podejmować wyzwań matematycznych.

Uczestnicy zajęć prześcigają się w metodach rozwiązywania problemu. Charakteryzuje ich szerokie spojrzenie na omawiane zagadnienie. Na lekcjach matematyki często brakuje okazji, by podejmować tak burzliwe, ale niezwykle twórcze dyskusje. Są już pierwsze owoce tych spotkań. Uczeń Łukasz Nowak z klasy 2ap wansował do kolejnego etapu Jagiellońskiego Turnieju Matematycznego. Jest to to ogólnopolski konkurs organizowany przez Wydział Matematyki Informatyki Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Emilia Łabaj 2bg

• Powiększ zdjęcie 1