Wycieczka integracyjna do Istebnej

8 kwietnia 2020

Nasza pierwsza wspólna przygoda

Jesień już za oknem,  jednak nie przeszkodziło to klasom pierwszym uczestniczyć w corocznym obozie integracyjnym. Owe klasy wraz z wychowawcami i przedstawicielami Samorządu Uczniowskiego w dniach 29-30 września wybrały się podobnie jak w zeszłym roku do Istebnej. Jest to tradycja naszego liceum , która umożliwia nowym uczniom zapoznanie się ze sobą podczas górskiego odpoczynku.

Pierwszym przystankiem wyjazdu okazała się Pszczyna, gdzie uczniowie mięli okazję zwiedzić tamtejszy zamek. Podziwiali m.in. rozbudowaną kolekcję poroży widniejącą na ścianach muzeum. Po intensywnym zwiedzaniu tego miejsca wraz z przewodnikiem wszyscy mieli okazję wybrać się na spacer po przepięknym parku zamkowym. Wówczas nastąpiła także chwila na wykonanie sesji zdjęciowej. Uczniowie zrobili zdjęcia, które na długo pozostaną w ich wspomnieniach.  Po zakwaterowaniu w ośrodku  nastąpił czas posiłku, gdzie zjedli pyszny obiad i ruszyli na podbój Wisły. Dwugodzinny spacer na świeżym powietrzu to super zabawa, a podczas można było napawać się pięknem natury oraz integrować między sobą.

Po kolacji przyszedł czas na grę terenową zorganizowaną przez starszych kolegów. Podczas wykonywanych zadań widać było pierwsze owoce wspólnej integracji. Za każde dobrze wykonane zadanie klasy otrzymywały część gwiazdy, na której zapisany był utwór do zaprezentowania. Następnie wszyscy wspólnie śpiewaliśmy do znanych nam piosenek. Nie był to koniec atrakcji na tamten dzień , do późnego wieczora trwała dyskoteka.

W drugim dniu tuż po śniadaniu wszystkie klasy pierwsze miały czas na prezentację swoich profili. Przedstawienia były niesamowite! Nasza kreatywność zaowocowała własnymi interpretacjami piosenek oraz bezbłędnymi skeczami. Jako klasa humanistyczna o profilu prawniczo-medilanych chcieliśmy pokazać nasze zainteresowania i hobby na scenie. Pierwsza mysl jaka pojawiła nam się w głowach to stworzenie krótkiego przedstawienia, które przeniosłoby wszystkich widzów do czasów starożytnych. Jak się później okazało, był to bardzo dobry plan.

• Powiększ zdjęcie Program artystyczny naszej klasy.

Program artystyczny naszej klasy.

• Powiększ zdjęcie Zwiedzanie zamku w Pszczynie przez pierwszoklasistów.

Zwiedzanie zamku w Pszczynie przez pierwszoklasistów.