Jesteś tutaj: Start / Przedmioty / Język angielski

multikultiW szkole funkcjonuje podział na międzyklasowe grupy nauczania języka angielskiego według przygotowania i możliwości uczniów, zaczynających swoją naukę w liceum. Nikt na lekcjach się nie nudzi ani też nikt nie musi nadrabiać żadnych treści, by „dogonić” grupę. Dzięki tym rozwiązaniom każdy ma szansę zdać maturę na poziomie rozszerzonym, dlatego też w II LO większość zdających podchodzi do matury z języka na obu poziomach. Uczniowie po skończeniu szkoły biegle władają językiem angielskim, gdyż żadne kursy nie są w stanie dorównać rzetelnie prowadzonej szkolnej edukacji językowej, która wielu absolwentom II LO pozwoliła studiować w języku angielskim różne kierunki na uczelniach w kraju i za granicą. Od roku 2015 umożliwiamy naszym abiturientom zdawanie matury na poziomie dwujęzycznym, do którego przygotowujemy od początku cyklu kształcenia.

Szkoła współpracuje z międzynarodową organizacją AIESEC, organizując doroczne tygodniowe spotkania z wolontariuszami z różnych krajów świata oraz prowadzi projekty oparte na współpracy ze szkołami Europy za pomocą mediów elektronicznych w ramach eTwinnig.

Dzięki tym wszystkim przedsięwzięciom związanym z niekonwencjonalną nauka języka angielskiego, szkoła zapewnia środowisku lokalnemu i nie tylko, przyszłe kadry pracownicze świetnie funkcjonujące w społeczeństwie wielokulturowym.

nauczyciele

mgr Ilona Górnik-Miśkiewicz ( pim4@o2.pl)

mgr Iwona Przybycień ( iw.przybycien@gmail.com

mgr Anna Pławecka ( aplawecka@o2.pl, http://jezykiobce.jaworzno.edu.pl/ - tu znajdziesz materiały na lekcje