Jesteś tutaj: Start / Przedmioty / Matematyka

Nauczanie matematyki w naszej szkole jest dostosowane do możliwości, potrzeb i zainteresowań uczniów.

Zajęcia odbywają się w salach wyposażonych w we wszystkie niezbędne pomoce naukowe i sprzęt multimedialny. Na lekcjach i zajęciach dodatkowych wykorzystujemy bogatą bibliotekę oprogramowania dydaktycznego ze szczególnym uwzględnieniem Geogebry.

Rozwijamy matematyczne pasje i zainteresowania uczniów. Od1994 roku prowadzimy nieprzerwanie Szkolny Konkurs Matematyczny. Jest to konkurs masowy, wieloetapowy w  którym przygotowujemy do udziału w matematycznej rywalizacji w innych konkursach i olimpiadach.

Systematyczna i solidna praca daje nam wysokie wyniki na maturze, bardzo dużą ilość uczniów zdających matematykę na poziomie rozszerzonym, pozaszkolne sukcesy matematyczne naszych uczniów i sukcesy na studiach naszych absolwentów.

Nauczyciele matematyki

• mgr Jolanta Barańska
  • mgr Anna Kawala, konsultacje:
  • mgr Danuta Mazur, konsultacje wtorek 14.20 -15.50 co drugi tydzień
  • mgr Iwona Nowak
  • mgr Agnieszka Adamska

Poprzednie artykuły na archiwalnej stronie

31 marca 2019

Rozkosze7 marca 2019r odbyły się na Wydziale Matematyki Uniwersytetu Śląskiego eliminacje  XLI Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego „Rozkosze Łamania Głowy” organizowanego przez Pracownię Matematyki Pałacu Młodzieży w Katowicach.

Czytaj więcej o: Matematyczne „ Rozkosze łamania głowy” – czwórka uczniów naszej szkoły w finale!

• Powiększ zdjęcie Konkurs matematyczny

Konkurs matematyczny