Jesteś tutaj: Start / Przedmioty / Biologia

Biologia

Na lekcjach biologii II LO uczniowie poznają tajniki budowy i funkcjonowania organizmu człowieka, reguły dziedziczenia cech, rodowód człowieka, a także zasady funkcjonowania i systematykę organizmów żywych.

Zajęcia prowadzone są różnorodnymi metodami, które łączą ze sobą nowoczesne technologie multimedialne z tradycyjnymi. Pracownia biologiczna dysponuje mikroskopami, sprzętem multimedialnym, audiowizualnym, mikroskopową kamerą cyfrową, licznymi preparatami, okazami i eksponatami. Zajęcia przedmiotowe realizowane są także w terenie. Uczniowie uczestniczą w kilkudniowych warsztatach ekologicznych, podczas których zgłębiają zagadnienia związane z ekologią i sozologią. Uczniowie klas biologiczno – chemicznych uczestniczą w zajęciach szkół wyższych (wykłady, ćwiczenia laboratoryjne, seminaria). Utrzymujemy stałą współpracę z Uniwersytetem Śląskim Wydz. Biologii i Ochrony Środowiska, ze Śląskim Uniwersytetem Medycznym oraz z Wydziałem Farmaceutycznym Śląskiego Uniwersytetu Medycznego.

Przyszli maturzyści już od klasy drugiej mogą uczestniczyć w zajęciach dodatkowych, podczas których rozwiązują arkusze maturalne z biologii na poziomie rozszerzonym i podstawowym.

Nauczyciele:

• mgr Ewa Maj
  • mgr Małgorzata Szafrańska

Poprzednie artykuły na archiwalnej stronie http://arch.lo2.jaworzno.edu.pl/index.php/przedmioty/matematycznoprzyrodnicze/biologia

28 marca 2019

XXVII Ogólnopolska Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia

olimpiada14 grudnia 2018 roku w siedzibie Oddziału Rejonowego PCK w Jaworznie odbył się etap rejonowy XXVII edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia.

Czytaj więcej o: XXVII Ogólnopolska Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia

• Powiększ zdjęcie Pracownia biologiczna