W świecie Avengersów

Czy marzyłeś kiedyś by przenieść się do krainy superbohaterów i powalczyć o zwycięstwo? Nasi uczniowie potrafią tego dokonać i przenieść nas do wspaniałych krain. U nas w szkole wszystko jest możliwe, bo II LO to nie tylko ciągła nauka.

W naszym liceum odbył się dzień sportu połączony wraz z dniem otwartym. Jak wiadomo dzień sportu jest już tradycją. Motywem przewodnim tego dnia byli Avengersi,o których zapewne każdy z nas słyszał. Ten wspaniały dzień zorganizowała klasa 2A wraz z1C. Uczniowie mieli okazję wziąć udział w wielu ciekawych konkurencjach, takich jak KOSMOpong, T.A.R.C.Z.A, Wojna bohaterów czy Zjednoczeni Avengers. O zwycięstwo rywalizowały między sobą wszystkie klasy. Jednakże najlepsza okazała się klasa 2D. Na podium stanęła także klasa 1A oraz 2BC, która zajęła 3 miejsce. Wszyscy mieli również okazję do spróbowania pysznych kiełbasek.

Jak wiadomo, wybór szkoły średniej nie jest prosty. Uczniowie stojący przed tym właśnie wyborem mieli okazję bliżej zapoznać się z naszą szkołą. Czekało na nich wiele niespodzianek. Nasi koledzy i koleżanki opowiedzieli im co nieco o klasach czy rozszerzeniach. Wspaniałą atrakcją był występ taneczny Agaty Trzetrzelewskiej w stylu modern dance. Weronika Trzcińska zaśpiewała dla nas piosenki takie jak: „Chcę tu zostać” czy „Always remeber us this way”. Uczniowie mogli także obejrzeć pokaz walki w wykonaniu Piotra Palucha wraz z jego trenerem z klubu „Sparta” Jaworzno. Był to na pewno bardzo ciekawy występ. Dzięki przepysznym wypiekom przygotowanym przez uczniów II LO, mogliśmy odrobinę osłodzić ten dzień, który niestety był deszczowy. To jeszcze nie wszystko, dla naszych gości został przygotowany kącik gier planszowych oraz pokaz pierwszej pomocy.

Na pewno dzień ten zostanie na długo w głowach obecnych uczniów II LO, jak i tych przyszłych. Nawet jeśli pogoda nie dopisała, to wszyscy spędzili ten czas wspaniale. Mamy nadzieję, że z uczniami, którzy odwiedzili nas tego dnia, spotkamy się po wakacjach.

Weronika Trzcińska kl.2D

Aleksandra Krzysiek kl.2D