NIE TAKIE LO2 STRASZNE, JAK JE MALUJĄ

Wraz z nadejściem kalendarzowej wiosny, w II LO odbyły się długo wyczekiwane zmagania konkursowe. Uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych mieli szansę wziąć udział w różnych konkursach przedmiotowych.

Uczestnicy konkursów mogli nie tylko sprawdzić swoją wiedzę ale i poznać nieco lepiej naszą placówkę. Po wyczerpujących testach z matematyki i języka angielskiego. Nasi goście mogli zobaczyć prezentacje dotyczące profili czy zaznać życia codziennego w II LO. Nie zabrakło również gości, odwiedzili nas dr Barbara Czwartos – konsultant RODN „WOM” w Katowicach, Inspektor Wydziału Edukacji Tomasz Dudek, reprezentantka wydawnictwa Nowa Era Sandra Pawlusińska oraz nauczyciele szkół gimnazjalnych i podstawowych.
Po konkursach przedmiotowych nasi goście mogli obejrzeć pokazy w sali fizycznej przygotowane przez uczniów klasy 1 A pod opieką Profesora Jacka Piątka czy odbyć zwiedzanie szkoły w asyście uczniów naszej szkoły. W oczekiwaniu na wyniki na sali gimnastycznej odbył się krótki program artystyczny uczniów klasy 2 D gdzie w tanecznym rytmie przedstawione zostały różne aspekty spędzania czasu w naszym liceum.Młodzi tancerze ukazali naukę w naszej szkole dzięki energetycznej Sambie, spędzanie czasu wolnego w rytmie znanej na całym globie Macareny i zdawaniu egzaminu dojrzałości celnym strzałem, na sto procent, niczym tajny agent rodem z filmu. Zwieńczeniem tego dnia były wyniki konkursów prezentujące się następująco:'

WMiejskim Konkursie Matematycznym dla Ósmoklasistów „Matma z LO2”:
 I miejsce Natalia Dąbek z ZSzP 1,
 II miejsce Olaf Kuchta z SP 7,
 III miejsce zajęli:
Jakub Orzechowski z SP 16,
Dawid Ganobis z SP 20,
Bartosz Guzik z SP 16
Kacper Pacut z SP 6.
Wyróżnieni zostali:
Kamila Wadowska z SP 7,
Paula Chrapek z ZSzP 1,
Oliwia Galos z SP 6,
Łukasz Nowak z SP 7,
Dawid Talowski z SP 8.

Natomiast wśród Gimnazjalistów:
I miejsce Jakub Rzepiel z Gimnazjum nr 2,
II miejsce Joachim Grys z ZSO Gimnazjum nr 4,
III miejsce Dominik Mikuszewski z SP 17.
Wyróżnienia otrzymali:
Agata Batko z ZSzP 2,
Mikołaj Kajdy z ZSO Gimnazjum nr 4,
Małgorzata Fluder z SP 20,
Damian Patyk z SP 8,
Krzysztof Wieniewski z SP 13,
Zuzanna Grabania z ZSO Gimnazjum nr4,
Alicja Gos z ZSzP 2.

Miejski Konkurs Języka Angielskiego dla Gimnazjalistów „Angielski z Czesławem” znajomością języka popisali się:

1 miejsce: Błażej Kaczmarek z ZSO Gimnazjum nr 4,

2 miejsce: Paulina Kozub z ZSO Gimnazjum nr 4,

3 miejsce: Jakub Więcek z ZSO Gimnazjum nr 4,

a w Finale I Miejskiego Konkursu Języka Angielskiego dla Ósmoklasistów „Time for English” byli to:
1 miejsce: Ada Czerwińska SP 7,

2 miejsce: Martyna Bednarz SP 2,

3 miejsce: Julia Gromala SP 2,

1 wyróżnienie: Michał Węgrzyn SP 1,

2 wyróżnienie: Alicja Janusz SP 2,

3 wyróżnienie: Kacper Kowal SP 7,

Zwycięzcy konkursów matematycznych zostali zaproszeni na wręczenie nagród i dyplomów w czerwcu podczas gali XIII Jaworznickiego Konkursu Matematycznego, natomiast wszyscy zdobywcy pierwszych miejsc otrzymali pamiątkowe medale od II LO, wręczone przez Dyrektor Małgorzatę Szafrańską.  Nagrodzeni w konkursach z języka angielskiego otrzymali cenne nagrody ufundowane przez Wydział promocji, Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego w Jaworznie, Wydział Edukacji Urzędu Miejskiego w Jaworznie, RODN „WOM” w Katowicach i Wydawnictwo Nowa Era.

Zmagania odbyły się 20 marca bieżącego roku. Gratulujemy wszystkim nagrodzonym i dziękujemy za przybycie w nasze progi.