OGOLNOPOLSKI KONKURS CHEMICZNY W KATOWICACH

18 marca 2020

Na początku marca, uczniowie naszego Liceum wzięli udział w XIV Ogólnopolskim Konkursie Chemicznym organizowanym przez Instytut Chemii na Wydziale Nauk Ścisłych i Technicznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

W Konkursie Chemicznym wzięło udział 255 uczennic i uczniów z 37 szkół, z trzech województw, a wśród nich byliśmy jedynymi przedstawicielami Jaworzna.

Przed konkursowymi zmaganiami uczestnicy wysłuchali arcyciekawego wykładu na temat roli nowoczesnych technik komputerowych w poszukiwaniu nowych leków i trudności na jakie natrafiają w tej materii, w swej pracy badawczej chemicy i biolodzy. Druga część konkursu to indywidualne rozwiązywanie przez uczestników zadań, o różnym stopniu trudności, obejmujących cały materiał szkoły średniej - oczywiście na poziomie rozszerzonym.

Niestety, aktualna sytuacja epidemiczna w kraju pokrzyżowała plany organizatorów
i  nie poznamy wyników pierwszego etapu w najbliższym czasie. Niemniej jesteśmy dumni
z naszych koleżanek i kolegi, którzy po raz kolejny podjęli się uczestnictwa w naukowym współzawodnictwie!

Uczestnicy – uczniowie klasy 3c:

Katarzyna Larysz, Martyna Parzoch, Agnieszka Skóra, Szymon Pieczara

bp