W centrum kultury

 • Drukuj zawartość bieżącej strony
 • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
16 marca 2020

Udział w wydarzeniach kulturalnych to wyjątkowa możliwość rozwoju oraz poszerzenia swojej wiedzy na tematy związane ze sztuką i historią. Wśród uczniów II LO nie brakuje osób, które interesują się teatrem i z pasją oglądają wystawy w muzeach.

Taką możliwość mieli chętni uczniowie klas 1BP, 1BG i 2B, którzy 3 marca wraz z panią Anną Adamus i panią Bernadetą Marzec wybrali się do Muzeum Śląskiego oraz Teatru Śląskiego w Katowicach.

W Muzeum Śląskim mieli okazję obejrzeć wiele fascynujących wystaw m.in. przedstawiających sztukę nowoczesną, jak i staropolską. Dla miłośników historii szczególnie ciekawa okazała się wystawa na temat dziejów Górnego Śląska. Dzięki niej dowiedzieli się, jak dawniej wyglądało życie Ślązaków. Na terenie muzeum nie brakuje nowoczesnej technologii, która znacząco ułatwia odbiór - pokazy multimedialne czy gry.

W teatrze uczniowie uczestniczyli w spotkaniu ze znaną reżyserką teatralną Agatą Dudą-Gracz, na którym dowiedzieli się więcej o pracy związanej z teatrem oraz usłyszeli o ciekawostkach z życia artystki. Każdy z zainteresowaniem przysłuchiwał się, jak z pasją i zaangażowaniem opowiadała o swoich spektaklach. Niektórzy nawet utwierdzili się w przekonaniu, że to właśnie z tą dziedziną chcieliby wiązać swoją przyszłość.

Na pytanie: „Jak się podobało?”- wszyscy uczestnicy odpowiedzieli z zachwytem, a ci, których nie było - żałowali, że nie wzięli udziału w wyjeździe. Uczniowie z niecierpliwością czekają na kolejny tego typu wyjazd, na który z pewnością nie zabraknie chętnych.

Emilia Kasprzyk 2B

Galeria

 • Powiększ zdjęcie 1

  1

 • Powiększ zdjęcie 2

  2

 • Powiększ zdjęcie 3

  3

 • Powiększ zdjęcie 4

  4