Jak zmieniać świat i rozwijać siebie?

5 grudnia 2019

Wszyscy wiedzą, że uczymy się szybciej, gdy nauka sprawia nam przyjemność i możemy ją wykorzystać w praktyce. Doskonalenie języka angielskiego jest w szczególności wymagające, ponieważ jego słownictwo zmienia się na bieżąco. Jak więc sprawić, aby nauka tego języka była bardziej efektywna? II LO z projektem eTwinning ma na to sposób.

Realizując projekty i zadania w ramach międzynarodowej współpracy młodzież ma okazję nie tylko nawiązać nowe kontakty z osobami różnych narodowości oraz rozmawiać i wspólnie rozwiązywać problemy dotyczących współczesnego świata, ale może także wcielać w życie swoje pomysły, a wszystko to w języku angielskim.

Obecnie uczniowie z klasy 2c wspólnie z rówieśnikami z Niemiec podejmą działania związane z ochroną środowiska. Wszyscy mają mnóstwo pomysłów dotyczących rozwiązania problemów, z jakimi musi zmierzyć się dzisiaj świat. Realizacja projektu odbywa się oczywiście w języku angielskim, pod czujnym okiem profesor Ilony Górnik-Miśkiewicz.

Aby móc lepiej porozumieć się z nowymi zagranicznymi znajomymi, uczniowie chętniej uczą się języka angielskiego. ,,Naszą motywacją jest szansa na tworzenie lepszego świata właśnie dzięki projektowi eTwinning”- mówi jedna z uczestniczek.

Sandra Nowak, 2b