BohaterON 2019 kończy się

3 listopada 2019

Tegoroczna edycja akcji BohaterON dobiega końca. Uczniowie przygotowali kartki dla uczestników Powstania Warszawskiego.

Świat nieustannie ewoluuje, żyjemy w coraz większym pędzie. Wpadając w rutynę, często zapominamy o walczących za rzeczywistość, którą znamy dziś. Zapominamy o podstawowych wartościach, takich jak wolność i patriotyzm, dlatego tak ważne jest zachęcanie Polaków do poznawania historii Polski.

BohaterON- włącz historię! to ogólnopolska kampania  realizowana od 2016 roku. Akcja ma na celu promowanie patriotycznych postaw i tożsamości narodowej oraz szerzenie wiedzy o historii Polski XX wieku. Organizatorzy umożliwiają każdej zainteresowanej osobie, wysłanie listu, pocztówki, bądź laurki do wybranego powstańca. Można to zrobić drogą tradycyjną lub wypełnić bezpłatną kartkę online. Podczas trzech edycji kampanii do Powstańców Warszawskich trafiło ponad pięćset tysięcy kartek oraz listów.

Nasza szkoła również bierze udział w akcji. Uczniowie mieli możliwość oddania wykonanych przez siebie prac do biblioteki. Miejmy nadzieję, że nasze zaangażowanie wywoła uśmiech na czyjejś twarzy. Twórca najlepszej kartki zostanie nagrodzony książką.

Marta Skubis 2b

• Powiększ zdjęcie BohaterON