Ćwiczenia ewakuacyjne

30 września 2019

W trosce o bezpieczeństwo uczniów i nauczycieli w naszej szkole co rok odbywają się ćwiczenia przeciwpożarowe. Każdemu z nas przyda się wiedza, która może uratować życie lub zdrowie, więc profilaktyka jest bardzo ważna.

W poniedziałek 23 września została przeprowadzona próbna ewakuacja. Po usłyszeniu alarmu wszystkie osoby znajdujące się w salach, gdzie odbywały się lekcje, zachowując ostrożność i spokój, udały się na boisko szkolne- miejsce zbiórki, gdzie została sprawdzona obecność. Głównym celem przeprowadzonych ćwiczeń jest przygotowanie uczniów, nauczycieli i innych pracowników szkoły do sprawnego i szybkiego działania w razie niebezpieczeństwa. Podczas ewakuacji wszyscy powinni znać zasady postępowania, dlatego Pani Dyrektor jak co roku przypomniała obowiązujące przepisy i zalecane środki ostrożności. W tym roku ewakuacja przebiegła sprawnie i pomyślnie, trwała 2 minuty i 43 sekundy. Po zakończonym alarmie uczniowie wrócili na lekcje.

Kinga Nussbaum, 2b

• Powiększ zdjęcie Zbiórka na boisku