Jesteś tutaj: Start / Aktualności

Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

20 sierpnia 2019

Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020 odbędzie się2 września 2019r.

dla klas II i III o godzinie 830

dla klas I o godzinie 1030

18 lipca 2019

Zapraszamy do II LO

W związku z wolnymi miejscami nauczyciele i społeczność uczniowska II LO im. Czesława Miłosza w Jaworznie zapraszają kandydatów szkół podstawowych i gimnazjów do klas:
- po szkole podstawowej do klasy matematycznej z geografią i klasy humanistycznej,
- po gimnazjum do klasy matematycznej i klasy humanistycznej.
Zapewniamy nie tylko wysoki poziom nauczania (potwierdza to co roku najwyższa zdawalność matury w mieście), ale również wspaniałą atmosferę i atrakcyjną ofertę działalności pozalekcyjnej.

8 lipca 2019

II LO najlepsza zdawalność w Jaworznie

Nasze liceum po raz kolejny może poszczycić się najlepszą w mieście zdawalnością egzaminu maturalnego. Serdecznie gratulujemy naszym absolwentom. Mamy nadzieję, że dobrze zdana matura umożliwi Wam realizację marzeń. Życzymy wam udanych wakacji i dalszych sukcesów. Zdawalność matury 2019 dla liceów (wg OKE):

Kraj - 86,4 %         Woj.śląskie - 85,6%       Jaworzno - 85,3%       II LO Jaworzno - 98,9%

Przejdź do - Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/19
Przejdź do - Święto każdego z nas

Święto każdego z nas

Niezależnie od wieku, w sercu każdego człowieka, choćby głęboko ukryta, drzemie cząstka dziecka. Nie pozwala ona zapomnieć o cieszeniu się z drobnostek i docenianiu małych, lecz ważnych momentów. Mistrzami w tych dziedzinach są jednak najmłodsi, którym najwięcej radości przynosi zabawa i czas spędzony z rówieśnikami oraz rodziną.

Czytaj więcej o: Święto każdego z nas
Przejdź do - Misja „media” zakończona sukcesem

Misja „media” zakończona sukcesem

Pisanie artykułów w pocie czoła, dostarczanie najświeższych informacji na szkolnym fanpage'u, przeprowadzanie wywiadów, oprawa muzyczna w radiowęźle... Po całorocznej pracy na przedmiocie uzupełniającym, żadne z tych pojęć nie jest już obce uczniom z klasy 2D.

Czytaj więcej o: Misja „media” zakończona sukcesem

SPOTKANIE Z KRÓLOWĄ NAUK

JKMJak dobrze wiemy najwięksi geniusze wywodzą się właśnie z małych miast. Tak też zdajemy sobie sprawę, że matematyka to zdecydowanie nie jest łatwy orzech do zgryzienia, jednak istnieją ludzie, którzy zdecydowanie obalają tą teorie.

Czytaj więcej o: SPOTKANIE Z KRÓLOWĄ NAUK
Przejdź do - Bezpieczeństwo ponad wszystko

Bezpieczeństwo ponad wszystko

W związku z ostatnimi tragicznymi wydarzeniami w jednej z polskich szkół, w których wyniku zmarł uczeń, Minister Edukacji Narodowej zalecił, by przeprowadzono w placówkach oświaty godziny wychowawcze z uczniami, na których zostałyby omówione procedury bezpieczeństwa w szkole, jak i samo bezpieczeństwo uczniów.

Czytaj więcej o: Bezpieczeństwo ponad wszystko

SĄDZIMY PRZYSZŁOŚĆ UCZNIÓW

sądSąd to miejsce, gdzie ważą się losy ludzi. Znamy je z programów telewizyjnych, czytamy o wyrokach za popełnione przestępstwa, współczujemy poszkodowanym. Wydaje nam się, że z codziennej prasy i wiedzy teoretycznej wiemy dużo, jednak to tylko kropla w ogromnym i głębokim morzu.

Czytaj więcej o: SĄDZIMY PRZYSZŁOŚĆ UCZNIÓW
Przejdź do - WSPÓŁPRACA MIĘDZYNARODOWA II LO NAGRODZONA

WSPÓŁPRACA MIĘDZYNARODOWA II LO NAGRODZONA

Nauczyciel i uczniowie jaworznickiej „Dwójki” tym razem sięgnęli po najwyższy laur w ogólnopolskim konkursie „Nasz projekt eTwinning 2019”, w którym zwyciężył realizowany przez nich projekt „Reagowanie na konfrontacje i katastrofy poprzez współpracę” z dziedziny przedsiębiorczości.

Czytaj więcej o: WSPÓŁPRACA MIĘDZYNARODOWA II LO NAGRODZONA