Jesteś tutaj: Start / Aktualności

Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Przejdź do - Językiem teatru o Adamie Mickiewiczu
15 października 2019

Językiem teatru o Adamie Mickiewiczu

"Na paryskim bruku" - to klasycznie zrealizowany spektakl jednego aktora o życiu i twórczości autora „Dziadów”, w którym uczestniczyła grupa drugoklasistów z klasy humanistycznej.

Czytaj więcej o: Językiem teatru o Adamie Mickiewiczu
Przejdź do - Niezwykła podróż
15 października 2019

Niezwykła podróż

Od dawna wiadomo, że podróże kształcą. Każdy lubi zdobywać nową wiedzę i poznawać kulturę dalekich krajów. W niezwykłą podróż dookoła świata zabrała nas klasa 3c, która przygotowała uroczystą akademię z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Czytaj więcej o: Niezwykła podróż
Przejdź do - DINOZAURY NIE MAJĄ TAJEMNIC PRZED DRUGOKLASISTAMI
13 października 2019

DINOZAURY NIE MAJĄ TAJEMNIC PRZED DRUGOKLASISTAMI

W poniedziałek 7.10.19r. odbył się rajd drugoklasistów. Wszystkie klasy drugie mogły się jeszcze lepiej poznać oraz spędzić miło czas z koleżankami i kolegami z innych klas. Udaliśmy się pieszo do Geosfery. Sprzyjała nam piękna pogoda i spacer był prawdziwą przyjemnością.

Czytaj więcej o: DINOZAURY NIE MAJĄ TAJEMNIC PRZED DRUGOKLASISTAMI
Przejdź do - Integracja w Istebnej na 100%
8 października 2019

Integracja w Istebnej na 100%

Dyrekcja szkoły, wychowawcy, pani pedagog oraz samorząd uczniowski uczestniczyli w wycieczce integracyjnej klas pierwszych. Miejsce spotkania, sprzyjająca pogoda i klimat turystycznej miejscowości dopełniły dobre humory uczniów. 

Czytaj więcej o: Integracja w Istebnej na 100%
Przejdź do - Naukowcy nocą
6 października 2019

Naukowcy nocą

Dnia 27 września 2019 roku uczniowie LO2 mieli okazję uczestniczyć w corocznej Małopolskiej Nocy Naukowców, tym razem zwiedzili wydziały Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

Czytaj więcej o: Naukowcy nocą
Przejdź do - Trema? Nie teraz!
6 października 2019

Trema? Nie teraz!

W pierwszym tygodniu października uczniowie klasy drugiej "b" ,w ramach zajęć Tik w mediach, mieli za zadanie dokonać autoprezentacji. Każda osoba była zobligowana do przedstawienia siebie, swoich mocnych stron oraz zainteresowań przed resztą grupy.

Czytaj więcej o: Trema? Nie teraz!
Przejdź do - Ćwiczenia ewakuacyjne
30 września 2019

Ćwiczenia ewakuacyjne

W trosce o bezpieczeństwo uczniów i nauczycieli w naszej szkole co rok odbywają się ćwiczenia przeciwpożarowe. Każdemu z nas przyda się wiedza, która może uratować życie lub zdrowie, więc profilaktyka jest bardzo ważna.

Czytaj więcej o: Ćwiczenia ewakuacyjne
Przejdź do - ZaTIKowana 2b
23 września 2019

ZaTIKowana 2b

Jak co roku klasa IIb uczestniczy w innowacyjnym projekcie edukacyjnym, realizując przedmiot o nazwie TIK w mediach (technologie informacyjno-komunikacyjne w mediach). Lekcje prowadzone są przez prof. Annę Pławecką, która dba o kształcenie uczniów w tym zakresie i sprawuje funkcję koordynatora.

Czytaj więcej o: ZaTIKowana 2b
9 września 2019

Opieka stomatologiczna

Opieka stomatologiczna nad uczniami – wykaz: gabinetów dentystycznych (lokalizacja), lekarzy dentystów, dni i godzin pracy gabinetów

Wykaz pdf

Czytaj więcej o: Opieka stomatologiczna
Przejdź do - "Talent i Praca" znowu w II LO
2 września 2019

"Talent i Praca" znowu w II LO

Podczas uroczystego rozpoczęcia roku szkolnego 2019/2020 w naszym liceum odbyło się wręczenie nagród laureatom konkursu "Talent i Praca".

Czytaj więcej o: "Talent i Praca" znowu w II LO