II Liceum Ogólnokształcące w Jaworznie

Biblioteka

mgr Bernadeta Marzec

Biblioteka i czytelnia czynne w godzinach:

poniedziałek

7.45 – 14.15

wtorek

7.45 – 14.15

środa

11.00 – 15.00

czwartek

7.45 – 14.15

piątek

7.45 – 14.15

 

Artykuły

Przejdź do - Zabierz książkę na wakacje!
19 czerwca 2024

Zabierz książkę na wakacje!

Jury konkursowe rozstrzygnęło, kto zabierze książkę na wakacje. Pierwsze miejsce w konkursie o tym tytule zajęła Weronika Woźniak, pozostałe nagrody powędrują do Julii Kamieniarz, Anny Matuszewskiej i Dominiki Okólskiej. Gratulujemy i życzymy udanych, zaczytanych wakacji.

Czytaj więcej o: Zabierz książkę na wakacje!
Przejdź do - Jazz i książki
12 czerwca 2024

Jazz i książki

Grupa zainteresowanych humanistek i humanistów miała dziś okazję wysłuchać w Miejskiej Bibliotece Publicznej wykładu Pani Małgorzaty Kafel. Przy dźwiękach muzyki słuchaliśmy jazzowych opowieści, a chętni podjęli wyzwanie zapisu strumienia świadomości. Ciekawe i inspirujące spotkanie.

Przejdź do - Ogólnopolskie Wybory Książek
7 czerwca 2024

Ogólnopolskie Wybory Książek

Znamy Wasz wybór! Dzięki oddanym przez 69 osób głosów, poznaliśmy preferencje czytelnicze młodzieży II LO. Sprawdźcie, co czytają koleżanki i koledzy ze szkolnego korytarza. Może ktoś wreszcie weźmie to pod uwagę tworząc kanon lektur szkolnych :)

Przejdź do - Konkurs „Zabierz książkę na wakacje”
4 czerwca 2024

Konkurs „Zabierz książkę na wakacje”

Biblioteka szkolna zaprasza do ostatniego konkursu w tym roku szkolnym. Do wygrania filmowe wydanie Chłopów i Empuzjon Olgi Tokarczuk. Zapraszamy!

Czytaj więcej o: Konkurs „Zabierz książkę na wakacje”
Przejdź do - Spotkanie autorskie
7 marca 2024

Spotkanie autorskie

Klasa 1a brała udział w spotkaniu z jaworznicką pisarką Agnieszką Kaźmierczyk w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Pani Agnieszka łączy profesje nauczycielki języka polskiego, dziennikarki i pisarki, jest pomysłodawczynią portalu multiRodzice. Dziękujemy za inspirujące spotkanie!

Czytaj więcej o: Spotkanie autorskie
Przejdź do -  Książka tygodnia
13 lutego 2024

Książka tygodnia

Thunderhead to drugi tom uniwersum Żniw śmierci. Po Zimowym Konklawe Citra i Rowan rozdzielają się. Obydwoje czują, że skostniałe struktury Kosodomu wymagają zmian, ale każde z nich ma na to inny pomysł. Książka, która pozwoli odetchnąć od różu okołowalentynkowego tygodnia.

Czytaj więcej o: Książka tygodnia
Przejdź do - Spotkanie autorskie z pisarką Katarzyną Ryrych
23 stycznia 2024

Spotkanie autorskie z pisarką Katarzyną Ryrych

Klasa 1C miała okazję uczestniczyć w spotkaniu z pisarką Katarzyną Ryrych, które odbyło się 19 stycznia w siedzibie głównej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaworznie. Młodzież mogła posłuchać opowieści o procesie twórczym i wysłuchać kilku fragmentów książek czytanych przez autorkę. Przy okazji zwiedziliśmy siedzibę biblioteki po przeprowadzonym w niej remoncie. Robi wrażenie!

Czytaj więcej o: Spotkanie autorskie z pisarką Katarzyną Ryrych
Przejdź do - "Lepieje" rozstrzygnięcie
17 stycznia 2024

"Lepieje" rozstrzygnięcie

Konkurs realizowany w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025 "Lepeieje" rozstrzygnięty. Kolekcjonerskie wydanie "Chłopów" W. Rejmonta trwfiły do: Hani Wachowicz, Jagody Dąbek i Joanny Beczek. Dziewczyny pokazały, że potrafią lepić wersy.

Czytaj więcej o: "Lepieje" rozstrzygnięcie
Przejdź do - Książka tygodnia
17 stycznia 2024

Książka tygodnia

Krew Elfów to pierwsza z pięciu części sagi o wiedźminie Geralcie. Choć pierwsze wydanie ukazało się w 1994 roku, wykreowany przez Sapkowskiego świat wciąż pobudza wyobraźnię nie tylko miłośników literatury - seria zainspirowała także twórców filmowych i kreatorów gier. Zachęcam do poznania losów Geralta w pierwotnej, literackiej wersji. 

Czytaj więcej o: Książka tygodnia
Przejdź do - Testowanie w bibliotece
10 stycznia 2024

Testowanie w bibliotece

Uczniowie naszej szkoły zostali zaproszeni na otwarcie (po zakończonym remoncie) do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaworznie. Mogli przetestować najnowszy sprzęt, o który wzbogaciła się biblioteka. Zachęcamy do wizyty!