II Liceum Ogólnokształcące w Jaworznie

Matematyka

Nauczanie matematyki w naszej szkole jest dostosowane do możliwości, potrzeb i zainteresowań uczniów.

Zajęcia odbywają się w salach wyposażonych w we wszystkie niezbędne pomoce naukowe i sprzęt multimedialny. Na lekcjach i zajęciach dodatkowych wykorzystujemy bogatą bibliotekę oprogramowania dydaktycznego ze szczególnym uwzględnieniem Geogebry.

Rozwijamy matematyczne pasje i zainteresowania uczniów. Od1994 roku prowadzimy nieprzerwanie Szkolny Konkurs Matematyczny. Jest to konkurs masowy, wieloetapowy w  którym przygotowujemy do udziału w matematycznej rywalizacji w innych konkursach i olimpiadach.

Systematyczna i solidna praca daje nam wysokie wyniki na maturze, bardzo dużą ilość uczniów zdających matematykę na poziomie rozszerzonym, pozaszkolne sukcesy matematyczne naszych uczniów i sukcesy na studiach naszych absolwentów.

Nauczyciele matematyki:

mgr Agnieszka Adamska

mgr Sylwia Wołos

mgr Agnieszka Zięba

 

 

 

Artykuły

Przejdź do - Miejski Konkurs Matematyczny Liczenie z Miłoszem dla uczniów klas 7
22 maja 2024

Miejski Konkurs Matematyczny Liczenie z Miłoszem dla uczniów klas 7

W tym roku po raz pierwszy LO2 zorganizował zmagania matematyczne dla uczniów klas 7 jaworznickich szkół podstawowych. Konkurs miał charakter drużynowy, trzyosobowe zespoły walczyły o nagrody ufundowane przez UM w Jaworznie. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom!

Czytaj więcej o: Miejski Konkurs Matematyczny Liczenie z Miłoszem dla uczniów klas 7
Przejdź do - Liczenie z MiłOszem²
26 marca 2024

Liczenie z MiłOszem²

Nasz Miejski Konkurs Matematyczny dla Klas Ósmych "Liczenie z Miłoszem" roztrzygnięty! I miejsce: Tymon Broda SP7, II miejsce: Paulina Koziarz SP16, III miejsce: Bartosz Sztalak, wyróżnienie: Maja Kurasz SP8, Andrzej Jamróz SP8, Sebastian Balon SP8
Ogromne gratulacje dla zwycięzców i dla pozostałych uczestników oraz podziękowania dla nauczycieli za zaangażowanie!
Przejdź do - Matematycy w Krakowie
6 grudnia 2023

Matematycy w Krakowie

Klasa matematyczno - geograficzna 1a odwiedziła Kraków. W południe odbyli spotkanie ze sztuką a wieczorem udali się na spektakl "Śluby Panieńskie" A. Fredro w Teatrze Stu. 

Przejdź do - Mini Matura konkurs matematyczny
10 czerwca 2023

Mini Matura konkurs matematyczny

Sukcesy w Międzypowiatowym konkursie matematycznym MINI MATURA poziom podstawowy I miejsce Hanna Wachowicz 3a oraz Ill miejsce Piotr Michlewicz 3a oraz poziom rozszerzony wyróżnienie dla Szymona Zaprzelskiego 3a. Gratulacje!
Przejdź do - Śląski Konkurs Matematyczny
11 maja 2023

Śląski Konkurs Matematyczny

Jan Fuksiewicz z klasy 2a zdobył tytuł finalisty Śląskiego Konkursu Matematycznego organizowanego przez doradców metodycznych matematyki szkół ponadpodstawowych pod patronatem Kuratora Oświaty i Wychowania.

Przejdź do - Lekcja o finansach na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach
27 kwietnia 2023

Lekcja o finansach na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach

Uczniowie klasy 2a oraz 3a realizujący program z rozszerzonej matematyki mieli moźliwość uczestniczenia w zajęciach o finansach na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach. Dziekujemy za bardzo ciekawą lekcję.

Przejdź do - Nie ma jeszcze matury, a jest już studentem AGH
26 kwietnia 2023

Nie ma jeszcze matury, a jest już studentem AGH

Mateusz Nowak - maturzysta z klasy o profilu matematyczno-fizycznym został laureatem prestiżowej Ogólnopolskiej „Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH” w obszarze matematyka. Jest to trójstopniowa olimpiada przedmiotowa, której finał odbył się w budynkach drugiej najlepszej uczelni technicznej w Polsce (Ranking Perspektyw 2022) i trzeciej najlepszej spośród wszystkich polskich uczelni na Liście Szanghajskiej (Ranking ARUW 2022). 

Czytaj więcej o: Nie ma jeszcze matury, a jest już studentem AGH
Przejdź do - Czym jest ekonomia?
18 kwietnia 2023

Czym jest ekonomia?

Nasza szkoła stale współpracuje z Uniwersytetem Ekonomicznym w Katowicach. Ostatnie spotkanie dla uczniów klas czwartych pt. "Czym jest Ekonomia?" przygotował i przeprowadził Pan prof. Artur Walasik. Dziękujemy za bardzo inspirujące zajęcia.

Przejdź do - Bazgranie po ścianie
14 kwietnia 2023

Bazgranie po ścianie

Lekcje matematyki potrafią zaskoczyć każdego! Pani Prof. Adamska przygotowała nietypową lekcję powtórzeniową z geometrii analitycznej  "Bazgranie po ścianie", podczas której w zespołach i wyśmienitych humorach uczniowie rozwiązywali zadania matematyczne.

Przejdź do - Sukcesy matematyczne
24 lutego 2023

Sukcesy matematyczne

Janek Fuksiewicz z klasy 2a finalistą Śląskiego Konkursu Matematycznego. Gratulujemy!

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie Współpraca z UE

    Współpraca z UE

  • Powiększ zdjęcie Matematyka na wesoło

    Matematyka na wesoło