II Liceum Ogólnokształcące w Jaworznie

Matematyczne „ Rozkosze łamania głowy” – czwórka uczniów naszej szkoły w finale!

31 marca 2019

Rozkosze7 marca 2019r odbyły się na Wydziale Matematyki Uniwersytetu Śląskiego eliminacje  XLI Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego „Rozkosze Łamania Głowy” organizowanego przez Pracownię Matematyki Pałacu Młodzieży w Katowicach.

To prestiżowy konkurs z długą tradycją i tym bardziej się cieszymy, że aż czworo uczniów z naszej szkoły awansowało do finału: Tomasz Hekłowski(2A), Aleksandra Makowska(2A), Szymon Pieczara(2C) i Jakub Siewior(2A) Gratulujemy!

Rozkosze

„Rozkosze Łamania Głowy”  to konkurs przeznaczony dla uczniów klas pierwszych i drugich szkół średnich. W trakcie eliminacji uczestnicy rozwiązywali zadania zamknięte dostosowane do odpowiedniej  klasy, ale część zadań była wspólna dla obu klas. Na rozwiązanie 15 zadań mieli 60 minut. Etap finałowy odbył się 15 marca w Uniwersytecie Śląskim w Katowicach w ramach obchodów „ Święta liczby pi”. Finał składał się z wykładu, który trwał 45 minut i części konkursowej, podczas której uczestnicy mieli 45 minut na rozwiązanie sześciu zadań zamkniętych i dwóch otwartych na temat omawiany podczas wykładu. W tym roku wykład dotyczył funkcji. Uczniowie szkół średnich mogli dowiedzieć się czym jest bijekcja, surjekcja, czy permutacja. Nasi uczniowie chętnie dowiedzieli się nowych rzeczy o ich ulubionej nauce. Jesteśmy zadowoleni z tak licznego udziału i gratulujemy finalistom, którym życzymy dalszych sukcesów i pogłębiania wiedzy dziedzinie matematyki.