II Liceum Ogólnokształcące w Jaworznie

Próbna ewakuacja – zdążyliśmy przed zamknięciem szkoły!

3 listopada 2020

Każdy z nas wie, jak brzmi alarm przeciwpożarowy, ale czy wiemy jak bezpiecznie i szybko wyjść z budynku podczas zagrożenia? Okazuje się, że tak! W październiku mieliśmy okazję to sprawdzić podczas próbnej ewakuacji.  

W piatek 9 października w naszej szkole odbyła się próbna ewakuacja przeciwpożarowa. Dzięki takiej próbie, mogliśmy przypomnieć sobie zasady bezpiecznego opuszczania budynku w razie pożaru. Podczas trwania piątej lekcji, rozbrzmiał alarm, po którym uczniowie wraz z nauczycielami musieli w szybkim tempie opuścić budynek. Każdy z nas starał się postępować zgodnie z zasadami i wychodzić wyznaczonymi drogami ewakuacyjnymi. Próbna ewakuacja całej szkoły trwała 2 min. 6 s.

Miejscem zbiórki było boisko szkolne, na którym przewodniczący klas zdali raport Panu Profesorowi Ochmanowi ze stanu obecności osób w klasach. Uczniowie świetnie poradzili sobie z tym zadaniem i w szybkim tempie opuścili budynek szkoły z zachowaniem odpowiednich zasad sanitarnych. Na koniec usłyszeliśmy kilka ciepłych słów od Pani Dyrektor, a po jej przemówieniu mogliśmy udać się na pozostałe lekcje.

 

Gabriela Jazowska, klasa 2BG

Galeria

  • Powiększ zdjęcie 3

    3

  • Powiększ zdjęcie 1

    1

  • Powiększ zdjęcie 2

    2