Ty do mnie, ja do ciebie

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
30 maja 2019

pilkaPiłka nożna jest najpopularniejszym sportem na świecie. Należy do grupy sportów zespołowych oraz traktowana jest jako dyscyplina olimpijska od ponad wieku. Każdy z nas przynajmniej raz w swoim życiu miał okazję oglądać mecz reprezentacji swojego kraju. Wtedy nie jest najważniejsze czy oglądamy turniej przez telewizorem w domowym zaciszu czy też przeżywamy emocję na prawdziwym stadionie. Ważny jest fakt, że wzrusza nas ta sama dawka radości, którą możemy dzielić wraz z ponad czteroma miliardami innych fanów.

Niejeden chłopak w latach swojego dzieciństwa kopiąc piłkę na ogródku, marzył o osiągnięciu kariery podobnej do sławnego Roberta Lewandowskiego czy Cristiano Ronaldo. Pomimo wielu podejmowanych prób piłka nie zawsze trafiła do bramki, ale każda kolejna porażka zbliżała go do sukcesu. Przedstawiciele szkolnej drużyny chłopców wzięli udział w tegorocznych zawodach miejskich w piłce nożnej. Jak przebiegł mecz reprezentacji II Liceum Ogólnokształcącego w wykonaniu naszych uczniów?

Zespół zagrał dwa mecze wraz z innymi szkołami ponadgimnazjalnymi. Podczas losowania kolejności, naszym pierwszym rywalem okazał się Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jaworznie. W starciu nie poszło nam za dobrze, ponieważ ostatni gwizdek sędziego przyniósł niesatysfakcjonujący wynik 1:0. Natomiast drugi mecz rozegraliśmy ze szkołą znaną wszystkim jako Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w naszym mieście. W pierwszej połowie meczu prowadziliśmy z wynikiem 1:0, jednakże druga część przyniosła nam wiele negatywnych odczuć. Przeciwnicy zdobyli aż trzy bramki z rzędu obejmując prowadzenie w całym turnieju.

Skład naszej drużyny wyglądał następująco : Bartosz Staszowski 2bc, Dominik Archamowicz 2bc, Jakub Kasperkiewicz 2a, Jakub Klimek 3a, Karol Guśtak 3ab, Krzysztof Orzeł 1a, Piotr Paluch 1a, Szymon Bolek 1b, Szymon Walasik 2a.

-,,Wola walki i zaangażowanie to podstawa w każdej dziedzinie sportowej. Wygrać bez pychy, przegrać bez żalu - to jest sztuka!’’ – komentarz mgr Macieja Czerwińskiego, który był głównym opiekunem zawodników podczas zawodów. Dzięki jego cennym wskazówkom oraz radom chłopcy nie poddali się i walczyli do samego końca.

Doceniamy wszelkie starania ze strony graczy, zdajemy sobie sprawę jak ciężko jest zapracować na sukces całej drużyny. Czasami szczęścia płata figle, a wygrana przechodzi nam obok nosa. Mimo wszystko jesteśmy dumni i cieszmy się, że nasze liceum mogło zaprezentować się z jak najlepszej strony.

Gratulujemy i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy!

pilka

Amadeusz Grabowski 2d