Matematyczne LO2

30 maja 2019

W naszym liceum uczniowie rozwijają się nie tylko na płaszczyźnie swoich rozszerzeń, ale wychodzą poza schemat. Również teraz humaniści potrafili nas zaskoczyć swoimi osiągnięciami matematycznymi.

Uczniowie naszej szkoły dobrani w dwuosobowe drużyny brali udział w XVIII Zagłębiowskim Konkursie Matematycznym. Rywalizacja odbywała się w ramach obchodów Święta Liczby PI w Instytucie Matematyki Uniwersytetu Śląskiego.

II LO reprezentowały następujące osoby: Sebastian Smoleń i Jakub Korzonek(2D), Katarzyna Larysz i Martyna Parzoch(2C), Agnieszka Skóra i Szymon Pieczara(2C) oraz Wiktoria Rzemińska i Julia Kęska(2D). Jak wiadomo humaniści są wszechstronnie uzdolnieni i również tym razem potrafili nas zaskoczyć. Uczennice z klasy 2D po wielu staraniach zajęły 3 miejsce. Pozostali nasi uczniowie dotarli do 2 etapu. Konkurs obejmował jedynie zakres podstawowy z matematyki, a klasy rywalizowały osobno na poziomie klasy I i II szkół ponadgimnazjalnych. Z okazji 100-lecia Polskiego Towarzystwa Matematycznego, w każdej serii pojawiło się co najmniej jedno pytanie na temat tej organizacji.

Wydarzenie to miało miejsce 14.03.2019 r. w Katowicach. Wszystkim serdecznie gratulujemy!

Wiktoria Rzemińska, 2d