Kampania profilaktyczna "Tolerancja i homofobia"

5 listopada 2022

W ubiegłym tygodniu (24.10-28.10) nasza klasa poprowadziła kampanię profilaktyczną "Tolerancja i homofobia"-
przez cały tydzień staraliśmy się na przeróżne sposoby przybliżyć ten temat całej społeczności naszego liceum.

Zaczęliśmy w poniedziałek od audycji,  w której przedstawiony został harmonogram naszego tygodnia i ogólne informacje na temat tolerancji. We wtorek funkcjonował koszyk zwierzeń- każdy mógł anonimowo zwierzyć się z sytuacji nietolerancji, z którą spotkał się w naszej szkole. W środę poprowadziliśmy warsztaty "Czym jest tolerancja dla uczniów LO II?- różnice pomiędzy tolerancją a akceptacją", gdzie uczniowie mogli wykazać się swoją wiedzą na ten temat. W czwartek przybliżyliśmy innym temat zdrowia psychicznego,  tego jak być tolerancyjnym wobec osób chorych, jak można im pomóc, a jakich sytuacji i słów przy nich unikać.
Na podsumowanie naszego tygodnia wykonaliśmy spot, który miał ukazać tolerancję i akceptację w wielu aspektach:

Mamy nadzieję, że po takim tygodniu uczniowie naszej szkoły wiedzą o wiele więcej na temat tolerancji i akceptacji, a także będą coraz częściej dostrzegać ich wartość.