Dzień emotikonki w LO2

21 września 2022

W poniedziałek 19 września obchodziliśmy Światowy Dzień Emotikony. Z tej okazji nasz Samorząd Uczniowski przygotował niespodziankę a na szkolnych korytarzach pojawili się tropiciele emotikonów.

W przeróżnych miejscach w naszej szkole (na ścianach, drzwiach) pojawiły się kartki z emotikonami do oderwania zależnie od humoru naszych uczniów.  Ogłoszono także konkurs, który polegał na zliczeniu wszystkich emoji, które zawitały na szkolnych korytarzach. Zabawy było co nie miara!

A to co właściwie jest emotikona? Emotikony stanowią graficzne ułatwienie komunikacji międzyludzkiej. Wykorzystujemy je, pisząc wiadomości na smartfonach, tabletach, a także komputerach. Obecnie ciężko sobie wyobrazić pisaną rozmowę bez ich używania. Te małe znaki pomagają nam w wyrażaniu nastroju, zastępując tym samym słowa, które mogłyby je określać.

Mało, kto wie, że pierwszy znaczek  pojawił 30 marca 1881 roku w satyrycznym magazynie „Puck”. Profesor Scott Fahlaman pierwszy raz użył komputerowego emotikona 19 września 1982 o godzinie 11.44. Stąd właśnie, na tę datę przypada święto tych minek.

Julek B. 1c