Europejski Korpus Solidarnościowy

27 kwietnia 2022

Klasa 1b uczestniczyła w warsztatach prowadzonych przez Lanę (Ukraina) oraz Raula (Hiszpania) na temat wolontariatu w ramach Europejskiego Korpusu Solidarnościowego.

Lana i Raul prawie od roku są w Polsce w ramach projektu z Europejskiego Korpusu Solidarnościowego. Podejmują różne działania w obrębie swojego projektu, w tym prowadzą warsztaty w szkołach, które mają zachęcić uczniów do działań wolontariackich.

Pierwsza część warsztatów polegała na przekazaniu informacji co należy zrobić aby stać się wolontariuszem oraz jak poruszać się na stronie internetowej EKS. Okazało się, że w ramach projektów można wyjechać aż do 54 krajów.

Druga godzina zajęć skupiała się na działaniach. Uczniowie zagrali w Kahhot oraz w grupach mieli przygotować szkic swojego projektu. Wszystkie grupy poradziły sobie z tym zadaniem śpiewająco.

Warsztaty prowadzone były w języku angielskim, a to okazało się ciekawą i atrakcyjną formą zajęć dla naszych zdolnych uczniów.

Warsztaty odbyły się dzięki Pani Prof. Oldze Kani oraz wieloletniej współpracy naszej szkoły z Młodzieżowym Domem Kultury nr 2 w Piekarach Śląskich.