Siatkarski nokaut

• Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

dyplomNasze liceum od lat uczestniczy w zawodach różnorodnych dziedzin sportu. W nowym roku szkolnym przed uczniami postawiono wiele nowych wyzwań w szczególności w zakresie aktywności fizycznych.

Siatkówka jest sportem drużynowym, który wymaga bardzo dobrej komunikacji między zawodnikami ale także umiejętności i zaangażowania w pełnym wymiarze. Jak zaprezentowało się II LO w Jaworznie na tle innych szkół w zawodach miejskich dziewcząt w siatkówce?

Drużyna dziewcząt wzięła udział w kolejnej edycji miejskiego turnieju siatkarskiego. Zawody zostały podzielone na dwie części. Pierwsze starcie na hali MCKiS w Jaworznie na Osiedlu Stałym odbyło się w lutym, drugie na początku marca. Za pierwszym razem nasze liceum zdobyło miejsce drugie, jednak w czasie finałów nasza drużyna pokonała inne szkoły bez problemu. Podsumowując, zespół zdobył pierwsze miejsce w całym turnieju i awansował do rozgrywek rejonowych, które odbędą się już niedługo w Sosnowcu. Dla naszej placówki to pierwszy taki sukces od lat w tej dziedzinie. Dziewczyny osiągnęły sukces dzięki cennym radom i motywacji ze strony ich opiekuna mgr Agnieszki Białas.

druzyna

W skład drużyny wchodziły następujące uczestniczki : Natalia Pułtorak 1a, Weronika Lech 1b, Wiktoria Ziemianek 2d, Miriam Jóźwik 2a, Wiktoria Rzemińska 2d, Karolina Kaszuba 2bc, Dominika Huber 2bc, Agnieszka Gadowska 3c, Kotulska Aleksandra 3c, Weronika Wolf 3ab.

Wydarzenie przyniosło nie tylko dużo radości, ale także satysfakcję młodym uczestniczkom. Komentarze były bardzo pozytywne ze strony zarówno zawodniczek jak i osób postronnych. ,,W tym roku dałyśmy z siebie naprawdę 100%. Cieszę się, że nasze starania i zaangażowanie zostały   docenione. Podium jest nasze ! ‘’ – komentarz kapitana reprezentacji liceum.

Tegoroczne zawody udowodniły jak ważna jest wiara w sukces oraz dobre przygotowanie zarówno fizyczne i psychiczne sportowców. Wygrana w postaci złotego pucharu stanowi zastrzyk energii oraz motywacji, którą miejmy nadzieję, dziewczyny wykorzystają na szczeblu rejonowym.

Gratulujemy i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy !