Pojedynek Matematyczny 2021 - sukces Janka Fuksiewicza

27 listopada 2021

Jan Fuksiewicz z klasy 1a zajął 5 miejsce w ogólnopolskim konkursie Matematyczne Pojedynki 2021 organizowanym przez Koło Naukowe Matematyki Politechniki Wrocławskiej.

Konkurs jest inicjatywą Koła Naukowego Matematyki Politechniki Wrocławskiej otwartą dla uczniów szkół średnich, studentów oraz dorosłych miłośników matematyki. Ciekawa forma, presja czasu i rywalizacja sprawiają, że może być nie tylko interesującym sposobem zdobywania wiedzy, ale i dobrą zabawą. Jednodniowe zawody składają się z dwóch etapów: eliminacji oraz pojedynków. Finaliści wyłonieni w eliminacjach ustawiani są w drabinkę turniejową, według której rozgrywają pojedynki. Polegają one na rozwiązywaniu przez 15 minut siedmiu zadań matematycznych lub łamigłówek logicznych przez każdego z dwóch zawodników.

Podobnie jak w teleturniejach telewizyjnych punkty otrzymuje osoba, która pierwsza poda odpowiedź do wybranego zadania. Przeciwnik ma to prawo skorygować odpowiedź. Wygrywa zawodnik, który rozwiąże więcej zadań. Po dwóch przegranych pojedynkach zawodnik kończy udział w konkursie. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody. W przerwie między eliminacjami i pojedynkami finałowymi odbędzie się wykład popularnonaukowy.

Serdeczne gratulacje dla Janka i życzymy kolejnych sukcesów!