mLegitymacje w LO2

26 listopada 2021

W II Liceum Ogólnokształcącym im. Czesława Miłosza wprowadzono program mLegitymacji. Jest ona częścią aplikacji mObywatel i dzięki niej nasi uczniowie mają możliwość dostępu do ważnych dokumentów w wersji elektronicznej.

mLegitymacja jest bezpłatna, nowoczesna i w pełni bezpieczna. Podobnie jak jej papierowa wersja potwierdza możliwość korzystania w wszystkich ulg i zniżek oraz zaświadcza przynależność ucznia do szkoły.

II Liceum Ogólnokształcące im. Czesława Miłosza jest jedną z 6500 szkół w całej Polsce, które przystąpiły do programu organizowanego przez Ministerstwo Cyfryzacji. W ramach programu mLegitymacji nasza szkoła stała się również częścią Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej. OSE to program publicznej sieci telekomunikacyjnej dający szkołom możliwość podłączenia bezpiecznego, szybkiego i bezpłatnego Internetu.

W celu uzyskania mLegitymacji uczniowie proszeni są o zgłaszanie się do przewodniczących swoich klas w celu przygotowania wymaganych dokumentów.