"Gdy gaśnie pamięć ludzka, dalej mówią kamienie"

8 listopada 2021

W tym roku pani prof. Ksymena Nowicka – Klimczak wraz z uczniami naszej szkoły przystąpiła do ogólnopolskiego projektu edukacyjnego prowadzonego przez Śląskie Centrum Wolności i Solidarności.

Śląskie Centrum Wolności i Solidarności to instytucja kultury, której zadaniem jest kultywowanie pamięci o wydarzeniach z 16 grudnia 1981 roku. Doszło wówczas do pacyfikacji kopalni "Wujek", w wyniku której zginęło 9 górników. W związku ze zbliżającą się 40 rocznicą wprowadzenia stanu wojennego, w całej Polsce, będą się odbywać uroczystości związane z tą dramatyczną chwilą.

Uczniowie klasy 3AP mieli okazję poznać pracownika ŚCWiS, Pana Karola Chwastka, który przybliżył im przyczyny wprowadzenia stanu wojennego. Ponadto w bibliotece powstała wystawa upamiętniająca to wydarzenie.

Zapraszamy do szkolnej biblioteki oraz na stronę https://scwis.pl/