Różowy październik w LO2

12 października 2021

Październik uznawany jest na całym świecie za miesiąc świadomości raka piersi. W tym szczególnym czasie pani Magdalena Paluch i pani Olga Kania zorganizowały zajęcia profilaktyczne w tym temacie dla swoich uczniów.

Spotkanie zostało przeprowadzone we współpracy z Zrzeszeniem Amazonki „Szansa” w Jaworznie. Pani Grażyna Herda oraz pani Ewa Nowicka przygotowały ważne informacje oraz materiały na temat diagnostyki i leczenia raka piersi, który jest najczęściej występującym nowotworem złośliwym u kobiet w Polsce.

Zajęcia miały także charakter praktyczny. Na specjalnie przygotowanych fantomach uczniowie mogli przećwiczyć umiejętności samobadania piersi. Jak się dowiedzieli, ta prosta czynność, wykonywana systematycznie, ma ogromny wpływ na wykrycie nowotworu we wczesnym etapie rozwoju. A to z kolei ma kluczowe znaczenie dla szybkiego i skutecznego leczenia raka.  Zajęcia zostały bardzo dobrze przyjęte i ocenione przez uczniów.

Młodzi ludzie podkreślali potrzebę działań profilaktycznych w celu podnoszenia świadomości prozdrowotnej społeczeństwa jak i swojej własnej.

Poniżej zamieszczamy numer do Zrzeszenia Amazonek „Szansa” w Jaworznie oraz link do ich grupy na Facebooku: