Facebook szkoli w LO II

II LO w Jaworznie to nowoczesna placówka, w której przeprowadzono szkolenie z Rozwoju Kompetencji Cyfrowych, inicjowane przez Facebooka. Uczniowie klas trzecich oraz 2d mieli okazję by mocno poszerzyć swą wiedzę z zakresu mediów i nauczyć się ją wykorzystywać.

Sztuczna Inteligencja, Marketing Społecznościowy i Innowacje – takie trzy bloki tematyczne złożyły się na całość kursu, jaki przeprowadzili w naszej szkole goście z Fundacji Media 3.0. Program inicjowany przez Facebooka ma na celu przeszkolenie z zakresu cennych na rynku pracy umiejętności aż miliona osób w wieku 18-30 lat na terenie Unii Europejskiej. Trzecioklasiści, jak wiadomo, stoją u progu wejścia na rynek pracy, a niektórzy z nich już nawet się na nim zameldowali. Oto wypowiedź jednego z uczestników szkolenia:

- Szkolenie było miłą niespodzianką ze strony szkoły. Nie spodziewałem się, że można powiedzieć tyle ciekawych rzeczy o social mediach albo Sztucznej Inteligencji. Wszystko dziś jest digitalizowane, więc niewykluczone, że kiedyś mi się ta wiedza przyda.

Przydać może się nie tylko wiedza, ale też certyfikat, jaki otrzymał każdy, kto ukończył kurs. Każdy taki dokument, to cenny wpis do CV, które – jak wiadomo – im bogatsze, tym lepsze. A lepsze CV, tym być może w przyszłości lepsze stanowisko pracy.

Jakub Korzonek, klasa II D

• Powiększ zdjęcie FB