Gra Miejska „Europejski Zielony Ład”

20 września 2021

Nasza szkoła po raz kolejny współtworzyła ogólnopolskie wydarzenie Grę Miejską w Katowicach. W tym roku wspólnie ze szkołami partnerskimi oraz z Parlamentem Europejskim w Polsce pod tytułem „Europejski Zielony Ład”.

Gra Miejska od lat propaguje tematykę z zakresu edukacji globalnej i Celów Zrównoważonego Rozwoju dla młodzieży i nauczycieli. W tym roku, szczególny nacisk został położony na kwestie związane ze zmianami klimatu.

Uczniowie z klasy 3bp pod kierunkiem Pani Profesor Olgi Kani mieli za zadanie przygotowanie stacji fotobudki, na której uczestnicy gry mieli stworzyć „klimatyczne zdjęcie” z wiązane ze zmianami klimatu. Stację przygotowaliśmy we współpracy z restauracją "Z liścia".

Dodatkowo Alicja Bernat i Emilia Matyasik reprezentantki LO2 wraz z Laną – wolontariuszką z Ukrainy stworzyły drużynę, która uczestniczyła w konkursie. A Alicja Janusz i Aleksander Stawicki zadbali o fotorelacje z całego wydarzenia.

Cała gra zakończyła się sukcesem, o czym świadczyło zadowolenie uczestników.